Прем'єр Данії: країнам ЄС не варто посилати сигнал про те, що його двері відкриті для всіх бажаючих

Прем'єр Данії: країнам ЄС не варто посилати сигнал про те, що його двері відкриті для всіх бажаючих
Фото: прем'єр-міністр Данії Ларс Льокке Расмуссен

У Данії пропонують збільшити допомогу тим регіонам

Лідерам країн Європейського союзу (ЄС) не варто створювати враження про те, що дорога в ЄС широко відкрита, якщо вони не хочуть подальшого посилення потоку мігрантів і біженців. Про це заявив журналістам прем'єр-міністр Данії Ларс Льокке Расмуссен перед початком екстреного саміту глав держав і урядів 28 країн ЄС з проблеми міграції, передає ТАСС.

"Якщо Європа буде посилати світу сигнал про те, що її двері відчинені для всіх, хто хоче приїхати, то імміграційний тиск на її межі буде істотно більше, ніж у тому випадку, якщо сигнал виявиться іншим. Я не стверджую, що сигнал повинен бути негативним, ми просто повинні суттєво збільшити обсяги допомоги нужденним у ній регіонах, звідки продовжують прибувати люди", - повідомив Расмуссен.

За його словами, саме тому в найближчі два роки Данія виділить 750 млн крон (майже 115 млн дол.) на боротьбу з міграційним кризою, причому дві третини цієї суми підуть на зміцнення європейських кордонів і створення реєстраційних центрів для біженців.

"Чим більше ми зможемо запропонувати країнам, що сусідять з регіонами, де склалася критична ситуація, чим сильніше ми зможемо підштовхнути держави Африки до укладення угод про повернення нелегальних мігрантів, тим менш привабливою буде Європа. І, я б навіть сказав, що тим менше знадобиться колючого дроту для захисту європейських кордонів", - підкреслив Расмуссен.

Він також додав, що закриття кордонів всередині Шенгенської зони матиме руйнівний вплив на економіку ЄС.

"Внутрішній ринок ЄС зробив всі наші країни багатшими, існуючі бар'єри не варто зводити заново", - підкреслив він.

Нагадаємо, глава Міністерства внутрішніх справ Чехії Мілан Хованец вважає, що країни Європейського союзу може накрити "друга хвиля" мігрантів чисельністю вже в 3 млн осіб.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся