Переважним правом купівлі частки у праві спільної власності користується власник частки у праві спільної часткової власності, - ВСУ

Верховний суд України (ВСУ) встановив, що переважним правом купівлі частки у праві спільної власності користується лише власник частки у праві спільної часткової власності. Про це повідомляє прес-служба ВСУ.

"Верховний суд України на засіданні Судової палати у цивільних справах 10 жовтня 2012 року розглянув справу № 6-106 цс 12, предметом якої був спір про визнання договору купівлі-продажу жилого будинку недійсним з підстав порушення переважного права купівлі. При розгляді цієї справи Верховний суд України зробив правовий висновок про те, що переважним правом купівлі частки у праві спільної власності користується лише власник частки у праві спільної часткової власності. Норми закону, які встановлюють таке право співвласника спільної часткової власності, не поширюються на правовідносини, що виникли з права спільної сумісної власності", - сказано у повідомленні прес-служби.

Також Верховний суд України зазначив, що порушення переважного права купівлі частки у праві спільної часткової власності не є підставою для визнання договору недійсним. У такому випадку співвласник у межах установленого законом строку може вимагати в судовому порядку переведення на нього прав і обов'язків покупця за укладеним договором.

Читайте також: ВСУ визнав, що виплата середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні не є неустойкою

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся