Передумов для значного посилення інфляції немає, - "Кредит-Рейтинг".

Агентство "Кредит-Рейтинг" не очікує значного посилення інфляції поки зберігаються ключові чинники, що стримують інфляційний процес: невисока активність реального сектору економіки, низька кредитна активність банківського сектору (за попередніми даними скорочення кредитних портфелів як фізичних, так і юридичних осіб за березень склало 5,2 млрд грн), стримуюча монетарна політика Нацбанку (за результатами березня обсяг мобілізації вільної ліквідності склав 23 млрд грн, приріст грошової маси - 3%). Про це повідомляє прес-служба агентства.

За підсумками березня ціни на споживчі товари залишалися практично на рівні попереднього місяця (індекс споживчих цін за березень знаходився на рівні 100,9%). Проте, усередині споживчої корзини відбувалися цінові зміни на певні види товарів. Агентство "Кредит-Рейтинг" вважає, що зростання цін обумовлене сезонним зростанням попиту. Окрім харчових продуктів у березні виросли ціни на тютюнові вироби на 5,4% (з початку року зростання цін на алкогольні напої та тютюнові вироби склало 37%). Основним чинником підвищення цін стала індексація ставок акцизного збору до рівня інфляції. "Кредит-Рейтинг" наголошує, що надалі можна очікувати кроків уряду щодо збільшення акцизних зборів у зв'язку із необхідністю наповнення прибуткової частини Держбюджету.

Рейтингове агентство відзначає, що в споживчому наборі послуг ціни на газ, житло, воду, електроенергію практично не змінилися і залишилися на рівні грудня 2009 р. Агентство відмічає, що відсутність корегування цін на житлово-комунальні послуги на тлі збільшеної ціни за газ у 2010 р. призведе або до зростання збитків житлово-комунальних господарств, або до зростання витрат Консолідованого бюджету для покриття різниці у тарифах.

У березні індекс цін виробників продукції склав 103%. Основною причиною зростання, як і в попередньому місяці, стало збільшення цін за такими видами діяльності, як видобуток вугілля та виробництво коксу (11% і 13% відповідно), залізної руди (4%). Рейтингове агентство вважає, що зростання цін на світових сировинних ринках на тлі збільшеного споживання були основними чинниками, що обумовили зростання цін на вітчизняну продукцію. Також виросли ціни у виробництві продуктів нафтопереробки (4%). Оскільки в середньому близько 90% нафтопродуктів мають імпортне походження (виготовляються з імпортної нафти або ввозяться з-за кордону), оптові ціни в Україні з деяким запізненням дублюють динаміку світового ринку. Проте різкий стрибок цін на АЗС у кінці березня не співставний з підвищенням котирувань на нафту та нафтопродукти на зовнішніх ринках і не був обумовлений існуючою внутрішньою кон'юнктурою ринку, що дозволяє говорити про спекулятивне зростання цін, зазначають в агентстві.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся