ua en ru

Православні християни сьогодні святкують Трійцю

Православні християни сьогодні святкують одне з ключових церковних свят - Святу Трійцю.

Православні християни сьогодні святкують одне з ключових церковних свят - Святу Трійцю. Святкування Трійці встановлено на честь зішестя Святого Духа на апостолів у вигляді вогненних язиків. Після Різдва і Воскресіння Христового це свято - найголовніший у церковному році і святкується на 49 день після Великодня.

Це важливе для християн свято також називають П'ятидесятницею і відзначають на 50-й день після Великодня. В цей день Церква молиться про дарування благодаті Духа Святого всім присутнім, а також тим, що померли раніше. У цей день прийнято прикрашати храми і будинки свіжими травами і квітами.

В цей день віруючі згадують про зішестя Святого Духа на апостолів, коли всі вони зібралися разом у Сіонській світлиці в Єрусалимі.
Згідно з релігійними переказами, тоді раптово пролунав сильний шум з неба, ніби від сильного вітру, і цим шумом наповнився дім, в якому перебували апостоли. Потім вони побачили якби поділені язики вогню, і по одному вогненному язику спочило на кожному з апостолів.

Святий Дух надав апостолам благодать священства для влаштування Церкви на землі, сили і розум для проповіді Слова Божого по всьому світу.

У народі Трійцю називають Зеленою неділею. Збирають букети з меліси, м'яти, осоки, щоб принести в церкву, а потім - прикрасити будинок. Зелень символізує життя і зелений тиждень предки відзначали задовго до появи християнства. Віруючі стверджують, що трави після освячення в церкві отримують цілющу силу, тому з м'яти і меліси радять заварювати чай. Вірять, що навіть роса, зібрана на Трійцю, знаходить цілющу силу.

Цей день вважається початком виникнення християнської церкви. На Русі Трійцю почали святкувати через 300 років після хрещення князем Володимиром.

В Україні свято Трійці тісно пов'язане з проводами весни та зустрічі літа - Зеленими святами. Тиждень перед Трійцею називається "зеленим", "клечальним" або "русальним", а три дні перед Трійцею і три дні після неї власне і носять назву Зеленого тижня. Під час Зелених свят цвіте овес, люди прикрашають зеленню і квітами свої будинки, дівчата плетуть вінки. А ще, за повір'ями, у цей час прокидаються мерці і виходять з води русалки.

У привітанні Президента України Петра Порошенка говориться, що "в ці дні молитви до Бога, запашні трави в храмах і будинках, нагадують про глибину духовної культури та народної традиції, які беруть початок з часів древнекиевского держави".

"Вірю, що з допомогою Господа ми подолаємо історичні виклики, які постали сьогодні перед боголюбивим українським народом і відстоїмо цілісність суверенної української держави, - наголошується у привітанні глави держави.