Уряд України та ЮНІСЕФ підписали нову п'ятирічну програму співпраці вартістю 20 млн дол

Четвер 01 листопада 2012 23:00

Віце-прем'єр-міністр України - міністр соціальної політики Сергій Тігіпко та голова представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Юкіе Мокуо підписали сьогодні п'ятирічну програму співпраці між урядом України та ЮНІСЕФ на період 2012-2016 рр. Ця програма була розроблена ЮНІСЕФ спільно з урядом України і національними партнерами. Її бюджет на п'ять років складає понад 20 млн дол., йдеться в повідомленні ЮНІСЕФ.

Програма співпраці спрямована на забезпечення виконання зобов'язань, викладених у Конвенції ООН про права дитини, яку Україна ратифікувала. Зокрема, спільні зусилля уряду та ЮНІСЕФ будуть зосереджені на наступних сферах: забезпечення права кожної дитини виховуватись у родинному середовищі; забезпечення здоров'я та розвитку дітей, поліпшення їх харчування; захист дітей від насильства та жорстокого поводження; інформування про права дитини та підтримка більш ефективної політики в інтересах дітей в Україні.

«Діти є найбільш цінним ресурсом, який має будь-яка країна. У той же час вони є найбільш незахищеними. Більше 8 мільйонів дітей, що живуть в Україні, потребують більшої уваги та кращого захисту. Забезпечення повної реалізації потенціалу дітей є найкращою інвестицією, яку країна може зробити заради свого майбутнього", - зазначила голова представництва ЮНІСЕФ в Україні Юкіе Мокуо. "Я сподіваюсь, що ця п'ятирічна програма буде сприяти втіленню в життя прагнень уряду і народу України забезпечити реалізацію прав всіх дітей", - додала вона.

Віце-прем'єр-міністр України - міністр соціальної політики Сергій Тігіпко підкреслив, що співробітництво з ЮНІСЕФ дозволить Україні запровадити кращі світові стандарти захисту прав дитини. "Питання захисту прав дітей, забезпечення їх виховання у сім'ях є ключовими у соціальній політиці уряду. Ми вже зробили важливі кроки у цьому напрямі: запровадили інститут соціальних працівників, які опікуються проблемними сім'ями, постійно підвищуємо рівень соціального захисту дітей. Упевнений, що реалізація п'ятирічної програми співпраці з ЮНІСЕФ дозволить вивести цю надважливу для країни роботу на якісно новий рівень", - зазначив Сергій Тігіпко.

Цього року ЮНІСЕФ святкує своє 15-річчя в Україні. ЮНІСЕФ відкрив своє представництво у Києві у 1997 році після укладення Базової угоди про співпрацю (БУС) між урядом України та представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. Пізніше документ був ратифікований Верховною Радою, створюючи основу для відносин і співробітництва між урядом України та ЮНІСЕФ. Відповідно до БУС, програма співпраці розробляється та підписується кожні п'ять років. В документі описуються проекти та план заходів, які були спільно узгоджені урядом України та ЮНІСЕФ задля покращення життя дітей та родин на всій території країни.

Читайте також: Дитяча смертність знизилася за останніх 20 років, - ЮНІСЕФ

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся