Уряд пропонує завершити мораторій на перевірки бізнесу

Київ, Середа 16 вересня 2020 11:22
Уряд пропонує завершити мораторій на перевірки бізнесу
Фото: Кабінет міністрів (Віталій Носач, РБК-Україна)

Пропозиція міститься у законопроекті, який супроводжує проект держбюджету на 2021 рік

Кабінет міністрів України пропонує завершити дію мораторію на проведення документальних та фактичних перевірок бізнесу, який був введений на період карантину. Мораторій перешкоджає збору податків.

Про це йдеться в пояснювальній записці до проекту змін до Податкового кодексу України та деяких інших законів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень (проект №4101).

Як зазначається в документі, через те що дію мораторію встановлено на доволі великий проміжок часу, за період його дії (з 18 березня 2020 року) значна частка суб’єктів господарювання, які мають ризики несплати податків, залишаються неперевіреними. Окрім того, до податкових органів надходять скарги громадян з питань порушень порядку проведення розрахунків, ліцензування та неоформлення трудових відносин у різних сферах діяльності, проте контролюючі органи позбавлені можливості провести перевірку таких суб’єктів господарювання.

"З метою недопущення втрат доходів бюджету та з метою забезпечення належного виконання податковими органами контролюючої функції, пропонується завершити дію мораторію на проведення документальних та фактичних перевірок", - йдеться в пояснювальній записці.

Згідно з проектом, мораторій планується завершити з дати набрання чинності закону (тобто з 1 січня 2021 року).

Відзначимо, наприкінці травня Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства надало роз'яснення щодо мораторію на перевірки бізнесу під час карантину. За даними міністерства, під дію мораторію підпадають не всі види господарської діяльності.

Нагадаємо, на засіданні Кабінету міністрів України 9 серпня було затверджено План пріоритетних дій уряду на 2020 рік. Згідно з планом уряд планує продовжити мораторій на державний контроль та перевірки бізнесу на 6 місяців після закінчення карантину.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся