Уряд Японії дозволив імператору Акіхіто зректися престолу

НовиниПолітика    19.05.2017 - 16:59
Фото: імператор Японії відрікається від престолу
Фото: імператор Японії відрікається від престолу

Імператор хоче залишити трон із-за стану здоров'я

Уряд Японії схвалив законопроект, згідно з яким імператор Акіхіто зможе відректися від престолу, при цьому закон буде "одноразовим", тобто подіє раз в якості винятку. Про це повідомляє ВВС.

Як повідомляється, імператор, якому виповнилося 83 роки, просив парламент дозволити йому залишити трон, оскільки вік і здоров'я не дозволяють імператору виконувати свої обов'язки. Однак, парламент не зміг тоді задовольнити прохання Акіхіто, оскільки законодавство Японії не передбачає можливості зречення, так само як і передачі влади спадкоємцям.

Законопроект буде розглядатися в парламенті країни і, як припускають, буде прийнятий. Останній раз японський імператор відрікався від престолу в 1817 році.

У законопроекті також зазначається, що наслідний принц Нарухіто негайно займе Хризантемовый трон, але цей закон не дозволить скористатися правом зречення ні самому Нарухіто, ні його наступника.

Фото: імператору Японії дозволили зректися престолу

Уряд встановить дату зречення. Очікується, що це буде 18 грудня 2018 року.

Імператор Акіхіто переніс операцію на серці і лікувався від раку простати. Він зайняв трон після смерті свого батька, імператора Хірохіто, в 1989 році.

Нагадаємо, як повідомлялося раніше, влада Японії готують закон для зречення імператора від престолу.

On Top