ua en ru

Уряд Каталонії відновить кампанію за незалежність від Іспанії

Уряд Каталонії відновить кампанію за незалежність від Іспанії Фото: Кім Торра (facebook.com-JxCatalunya)

Торра сьогодні озвучить вимогу щодо проведення нового референдуму

Каталонський лідер Кім Торра відновить кампанію щодо відокремлення регіону від Іспанії, відмовившись від пропозиції центральної уряду в Мадриді провести референдум щодо більшої автономії. Про це повідомляє Reuters.

У виданні зазначають, що Торра оприлюднить свою дорожню карту щодо відокремленні Каталонії на лекції під назвою "Наш момент". Співрозмовник агентства у каталонському уряді повідомив, що Торра сьогодні озвучить вимогу щодо проведення нового референдуму про незалежність Каталонії.

"Я доведу цю справу до кінця. Я готовий зайти настільки далеко, наскільки проситиме каталонський парламент", - сказав Торра в телевізійному інтерв'ю.

Його лекція відбудеться за тиждень до Каталонського національного дня - "Діади", під час якого на вулиці традиційно виходять сотні тисяч прихильників незалежності. Торрa закликав до масовості цього року, щоб показати триваючу підтримку каталонського відокремлення.

Нагадаємо, що прем'єр Іспанії пропонує провести референдум про розширення автономії Каталонії.

Додамо, що суддя Верховного суду Іспанії Пабло Лларена вирішив відмовитися від вимоги екстрадиції екс-глави Каталонії Карлеса Пучдемона. 17 липня 2018 року колишній глава уряду Каталонії Карлес Пучдемон заснував новий рух за незалежність регіону від Іспанії.