Правила відбування адмінарешту: Раді рекомендують схвалити закон в другому читанні
В Україні можуть з'явитися правила відбування адміністративного арешту. Верховній раді рекомендують схвалити в другому читанні законопроект №3047а.
Таку рекомендацію дав комітет з питань правоохоронної діяльності.
"За результатами розгляду зауважень і пропозицій комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній раді прийняти у другому читанні та в цілому проект закону "Про правила відбування адміністративного арешту" (№3047а) з урахуванням пропозицій комітету", - сказано в повідомленні.
У законі прописано, що особа не пізніше наступного дня з дня набрання законної сили постановою судді (суду) про застосування адмінарешту зобов'язана самостійно прибути в відокремлений структурний підрозділ територіального органу поліції за зареєстрованим місцем її проживання/перебування. У разі неявки до особи можуть застосовувати привід.
Перед поміщенням людини в ізолятор тимчасового утримання обов'язково проводять медогляд. У разі виявлення протипоказань керівництво підрозділу тероргану поліції звертається до суду з клопотанням про відстрочку адмінарешту на термін до одного місяця.
Також проводиться й особистий огляд особи.
У поміщених в ІТТ вилучаються цінні речі, документи, гроші, а також предмети, не дозволені для зберігання в приміщеннях для відбування адміністративного арешту.
Перелік заборонених для зберігання предметів, порядок їх вилучення, зберігання і повернення встановлює Міністерство внутрішніх справ.
Згідно з проектом, чоловіків і жінок тримають окремо.
Не допускається розміщення заарештованих разом з особами, затриманими у відповідності з Кримінально-процесуальним кодексом або за вчинення адмінправопорушення або відповідно до статті 151 ЗУ "Про боротьбу з тероризмом", і особами, щодо яких як запобіжний захід обрано утримання під вартою, або засудженими до позбавлення волі.
Нагадаємо, за основу Рада схвалила цей закон на початку грудня 2020 року.
Як писало РБК-Україна, в Україні остаточно врегулювали процедуру заочного арешту для розгляду в судах "справ Майдану". Чинності набрав відповідний закон.