Споживчі настрої українців знову погіршилися: що стало причиною
Індекс споживчих настроїв в Україні у травні 2021 року склав 71,3 п., що на 5,9 п. нижче, ніж у квітні. Скорочення індикатора пов’язане зі зниженням економічних очікувань.
Про це свідчать дані щомісячного дослідження компанії Info Sapiens.
Індекс поточного становища зріс і складає 64,8, що на 4,8 п. вище за показник квітня. Складові цього індексу зазнали таких змін: індекс поточного особистого матеріального становища склав 57,6, що на 2,3 п. вище від рівня цього індексу у квітні; індекс доцільності великих покупок (х5) зріс на 7,4 п. та встановився на позначці 72,1.
Індекс економічних очікувань у травні значно знизився та складає 75,6, що на 13,0 п. нижче від рівня цього індексу у квітні.
У травні показник індексу очікуваної динаміки безробіття знизився на 4,6 п. та складає 143,9. Індекс інфляційних очікувань збільшився на 5,2 п. та складає 190,2. Очікування українців щодо курсу гривні впродовж найближчих 3 місяців покращилися: індекс девальваційних очікувань знизився на 9,0 п. та складає 136,2.
"У травні найбільшу позитивну динаміку мав індекс доцільності робити великі покупки. Із послабленням карантинних обмежень споживачі прагнуть реалізувати відкладений попит", - коментують аналітики Info Sapiens.
Нагадаємо, за даними опитування Центру Разумкова, у травні 2021 року громадяни України досить скептично оцінюють економічну ситуацію в країні: 60% опитаних оцінюють її як "дуже погану" або "досить погану". І лише 5% оцінюють ситуацію як "добру" або "дуже добру", а 32% ˗ як "не погану і не добру".