Potash подала до суду США позов проти австралійської ВНР Billiton через загрозу недружнього поглинання

Найбільший в світі виробник мінеральних добрив, канадська компанія Potash Corp. of Saskatchewan подала позов до окружного суду США в штаті Ілінойс відносно британо-австралійского гірничодобувного гіганта ВНР Billiton, який почав кампанію по недружньому поглинанню Potash, повідомляє РБК. Як йдеться в матеріалах Potash, поданих в Комісію з цінних паперів і бірж США (SEC), компанія добиватиметься, щоб американський суд "заблокував спроби ВНР дістати контроль над Potash шляхом ворожої оферти до акціонерів вартістю 40 млрд дол.". Керівництво канадської компанії вважає, що "оферта ВНР грунтується на помилкових, недостовірних заявах і недомовках, які відносяться до передумов даної пропозиції, умов і невизначенностей, що його характеризує, а також планів ВНР відносно бізнесу Potash".
На думку Potash, пропозиція ВНР про недружнє поглинання, направлена акціонерам в обхід керівництва компанії, є не просто негожою з погляду ділової моралі, але і протизаконним, оскільки, зокрема, порушує закон про цінні папери США від 1934 р.
Potash звинувачує ВНР в тому, що австралійський концерн не розкрив перед публічними акціонерами Potash всієї інформації, необхідної для ухвалення ними розумного рішення. Крім того Potash вважає, що ВНР Billiton докладала цілеспрямовані зусилля для того, щоб збити ринкову ціну акцій Potash, і тим самим зробити акціонерів канадської компанії згідливішими.
Potash Corp. відзначає, що з часу обнародування пропозиції ВНР акції канадської компанії торгувалися в діапазоні 145-150 дол. за папір, що значно перевищує вартість тендерної пропозиції ВНР (130 дол./акція). "Реакція ринку на оферту ВНР унікальна і ясно указує на недостатність пропозиції", - мовиться в матеріалах Potash.
Нагадаємо, в серпні 2010 р. найбільша в світі гірничорудна компанія ВНР Billiton з лістингом у Великобританії і Австралії запропонувала прибрести канадського виробника добрив Potash Corp. за загальну суму близько 39 млрд дол. Після того, як рада директорів Potash відкинула пропозицію як занижене, ВНР прийняла рішення поводитися з офертою безпосередньо до акціонерів канадського виробника. Пропозиція ВНР Billiton дійсна до 18 листопада 2010 р.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся