ua ru

Поставки російського газу в Європу можуть бути припинені, - глава "Нафтогазу"

В умовах нового витка "газового конфлікту" існує висока ймовірність припинення поставок газу в ЄС.

В умовах нового витка "газового конфлікту" існує висока ймовірність припинення поставок газу в ЄС. Про це в інтерв'ю заявив глава НАК "Нафтогаз" Андрій Коболєв, пише "Дзеркало тижня. Україна".

Відповідаючи на питання, чи дійсно є загроза припинення газопостачання в Україну та Європу, Коболєв сказав: "Є. На жаль, якщо політика бере гору над економікою в газовій сфері, то така загроза дуже висока".

За його словами, уникнути припинення поставок російського газу можна тільки двома шляхами.

"Або нам домовитися з "Газпромом" про збереження ціни, або нам домовитися з європейськими компаніями, які купують газ у "Газпрому" і потім продадуть його нам, а також почнуть безпосередньо оплачувати наші послуги з транзиту газу по нашій території", - сказав він.

Голова НАК також повідомив, що українська сторона вже запропонувала Європейській комісії і провідним європейським компаніям почати переговори з "Газпромом" про купівлю газу на західному кордоні Росії для закачування в українські ПГС та транзиту до Європи.

"Паралельно ми продовжуємо роботу з виконання до 1 січня 2015 р. вимог Третього енергопакету з метою лібералізації енергетичної галузі та створення ефективного ринку газу в Україні. Наша країна взяла на себе такі зобов'язання ще в 2011 р., але фактично тільки зараз розпочата активна робота в цьому напрямку", - зазначив Коболєв.

"У разі ефективної імплементації положень Третього енергопакету, в т.ч. інтеграції в загальний європейський ринок газу, проблема ціни російського газу взагалі перестане існувати. Все буде прозоро. Непрозорі схеми поставок газу стануть неможливі, нам будуть довіряти наші європейські партнери і, що для нас найголовніше, нам будуть довіряти українські споживачі, громадяни", - додав він.

Нагадаємо, вчора Президент РФ Володимир Путін заявив, що Україна отримає в наступному місяці стільки газу, скільки сплатить у цьому.

Раніше повідомлялося, що РФ має намір ввести передоплату за газ для України.