ua en ru

Доручення Путіна про посилення охорони українсько-російського кордону залишається декларацією, - МЗС України

Доручення Президента РФ Володимира Путіна щодо посилення режиму охорони українсько-російського державного кордону залишається черговою декларацією.

Доручення Президента РФ Володимира Путіна щодо посилення режиму охорони українсько-російського державного кордону залишається черговою декларацією. Про це йдеться у заяві Міністерства закордонних справ України, розповсюдженій сьогодні прес-службою МЗС.

"Прикордонна служба ФСБ та інші відповідальні органи Російської Федерації продовжують сприяти незаконному переміщенню озброєних організованих формувань та бойовиків на територію України. Міністерство закордонних справ України категорично засуджує факти грубого порушення Російською Федерацією режиму державного кордону, які не припиняються, попри всі законні вимоги міжнародного співтовариства та української влади. Російська сторона вкотре порушує взяті на себе договірні зобов'язання", - йдеться у заяві.

Крім того, Україна вимагає від російської сторони "припинити зухвале порушення всіх можливих норм міжнародного права та міждержавних відносин".

"Неприховано ігноруючи свої зобов'язання та фактично спонсоруючи міжнародний тероризм, прикордонна служба ФСБ Російської Федерації не чинить жодних перешкод для злочинців і далі пропускає через кордон в напрямку України зброю та бойовиків. Озвучене в медіа доручення Президента РФ Володимира Путіна щодо посилення режиму охорони українсько-російського державного кордону, таким чином, залишається черговою декларацією", - йдеться у заяві.

У МЗС відзначають, що міжнародне співтовариство очікує від Російської Федерації не декларацій, а конкретних дій для створення належних умов з реалізації мирного плану врегулювання ситуації в східних областях України.