Порошенко: Рахунковій палаті необхідно надати можливість перевіряти доходну частину бюджету

В Україні необхідно підвищити функції Рахункової палати з наданням їй можливості перевіряти дохідну частину бюджету. Про це заявив міністр економічного розвитку і торгівлі України Петро Порошенко під час зустрічі з головою Представництва ЄС в Україні Жозе Мануелем Пінту Тейшейрою та директором Директорату ЄС з питань Східної Європи, Південного Кавказу та центральної Азії у статусі управляючого директора Департаменту з питань країн Європи та Центральної Азії Європейської служби зовнішніх дій Гуннаром Вігандом, повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.

Порошенко підкреслив, що є абсолютно чіткі вимоги, які Україна повинна зробити. "Перше - підвищення функцій Рахункової палати з наданням їй можливості перевіряти дохідну частину бюджету, що суттєво збільшить прозорість надходження коштів платників податків до бюджету та їх використання. Друге - це розділення НАК "Нафтогаз" відповідно до тих зобов'язань, які взяла на себе Україна при підписанні угоди про енергетичне співтовариство", - підкреслив Порошенко. Під час зустрічі було досягнуто домовленісті, що виконання цих вимог відбудеться у встановлені терміни.

Порошенко зазначив, що українською стороною здійснюються заходи, пов'язані з підготовкою внутрішнього ринку до умов роботи в рамках зони вільної торгівлі між Україною та ЄС. "Ми констатували прогрес в цих переговорах і домовилися про прискорення підготовки документів для ратифікації поглиблюючої і всеохоплюючої зони вільної торгівлі", - заявив Петро Порошенко.

Однією з головних тем, що була піднята під час зустрічі, стало питання розблокування Єврокомісією фінансування у рамках діючих програм секторальної бюджетної підтримки України, яка складає 610 млн. євро і надається на безповоротній основі. В рамках обговорення, сторони домовились про конкретні напрями співпраці.

Міністр також висловив сподівання, що під час візиту в Україну 25 квітня Маркуса Корнаро, директора Генерального директорату розвитку і співробітництва Європейської комісії EuropeAid, європейська сторона позитивно оцінить співпрацю з Україною.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся