Порошенко доручив МЗС подати позов проти РФ за порушення Конвенції ООН по морському праву

НовиниПолітика    14.09.2016 - 14:55
Фото: Порошенко доручив МЗС відкрити справу проти Росії
Фото: Порошенко доручив МЗС відкрити справу проти Росії

Росія порушує права України на природні ресурси в акваторіях Чорного і Азовського морів

Президент України Петро Порошенко доручив Міністерству закордонних справ подати позов про порушення арбітражного провадження проти Російської Федерації по захисту прав та інтересів України, гарантованих Конвенцією Організації Об'єднаних Націй з морського права, порушених в результаті збройної агресії РФ. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

"Доручаю міністру закордонних справ України підписати і вже сьогодні направити в Російську Федерацію повідомлення про арбітраж у відповідності з Конвенцією Організації Об'єднаних Націй з морського права", - заявив президент.

Порошенко доручив МЗС подати позов проти Росії

Фото: Порошенко доручив МЗС подати позов проти Росії

"Позов подається у зв'язку із грубим порушенням Російською Федерацією міжнародного права, агресією, яку вона зробила проти України, анексією Криму, порушенням права України на природні ресурси в акваторіях Чорного і Азовського морів", - зазначив Порошенко.

Він додав, що міжнародний арбітражний суд повинен вирішити суперечки між Україною і Росією, і висловив надію, що РФ візьме участь у цьому процесі, як підписант Конвенції ООН по морському праву, а "не буде ховатися від міжнародних судових організацій , як це було зі створенням міжнародного арбітражу з розслідуванням трагедії літака рейсу МН-17".

"Ми готові боротися за захист законних прав та інтересів України", - підсумував Порошенко.

Нагадаємо, раніше глава МЗС України Павло Клімкін повідомив, що перший великий позов проти Росії буде поданий Україною на цьому тижні.

On Top