Порошенко доручив МЗС подати позов проти РФ за порушення Конвенції ООН по морському праву

НовиниПолітика    14.09.2016 - 14:55
Фото: Порошенко доручив МЗС відкрити справу проти Росії
Фото: Порошенко доручив МЗС відкрити справу проти Росії

Росія порушує права України на природні ресурси в акваторіях Чорного і Азовського морів

Президент України Петро Порошенко доручив Міністерству закордонних справ подати позов про порушення арбітражного провадження проти Російської Федерації по захисту прав та інтересів України, гарантованих Конвенцією Організації Об'єднаних Націй з морського права, порушених в результаті збройної агресії РФ. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

"Доручаю міністру закордонних справ України підписати і вже сьогодні направити в Російську Федерацію повідомлення про арбітраж у відповідності з Конвенцією Організації Об'єднаних Націй з морського права", - заявив президент.

Порошенко доручив МЗС подати позов проти Росії

Фото: Порошенко доручив МЗС подати позов проти Росії

"Позов подається у зв'язку із грубим порушенням Російською Федерацією міжнародного права, агресією, яку вона зробила проти України, анексією Криму, порушенням права України на природні ресурси в акваторіях Чорного і Азовського морів", - зазначив Порошенко.

Він додав, що міжнародний арбітражний суд повинен вирішити суперечки між Україною і Росією, і висловив надію, що РФ візьме участь у цьому процесі, як підписант Конвенції ООН по морському праву, а "не буде ховатися від міжнародних судових організацій , як це було зі створенням міжнародного арбітражу з розслідуванням трагедії літака рейсу МН-17".

"Ми готові боротися за захист законних прав та інтересів України", - підсумував Порошенко.

Нагадаємо, раніше глава МЗС України Павло Клімкін повідомив, що перший великий позов проти Росії буде поданий Україною на цьому тижні.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top