Порошенко отримав на підпис закон про спеціальний статус Донбасу після виборів

НовиниПолітика    18.03.2015 - 20:40

Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман підписав і передав на підпис Президенту України Петру Порошенку закон №2378 "Про внесення зміни до статті 10 закону України "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей". Про це повідомляється на офіційному сайті парламенту.

"Закон спрямований на підпис Президенту (18.03.2015)", - йдеться в статусі пригоди документа.

Тепер Порошенко може або підписати цей закон, або ветувати його.

Так, цей закон вносить зміни до закону № 1680-VII "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей", згідно з якими надаватися спеціальний статус районам Донбасу, що контролюються бойовиками, буде тільки після проведення місцевих виборів за українським законодавством.

"Передбачений цим законом особливий порядок діяльності органів місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей реалізується виключно органами місцевого самоврядування, що обрані на позачергових виборах, призначених і проведених відповідно до Конституції України, цього та інших законів України", - йдеться у законі.

Як зазначається, місцеві вибори на цих територіях повинні пройти з обов'язковим дотриманням стандартів ОБСЄ щодо проведення демократичних виборів.

Нагадаємо, 17 березня 2015 р. Рада дозволила надавати спеціальний статус районів Донбасу тільки після виборів. За відповідний законопроект № 2378 проголосували 265 нардепів із 226 мінімально необхідних.

Також варто відзначити, що сьогодні голова Верховної Ради України Володимир Гройсман підписав постанову про районах Донбасу з особливим статусом.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
Теги: Донбас
On Top