Порошенко підписав закон, що спрощує залучення інвестицій емітентами цінних паперів

Порошенко підписав закон, що спрощує залучення інвестицій емітентами цінних паперів
Фото: Порошенко підписав закон, що спрощує ведення бізнесу (prezident.gov.ua)

Законом встановлюються більш жорсткі вимоги до корпоративного управління банками

Президент України Петро Порошенко підписав Закон України №2210-VIII "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо спрощення ведення бізнесу та залучення інвестицій емітентами цінних паперів". Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Закон вирішує проблему розподілу акціонерних товариств в Україні на публічні і приватні за формальними ознаками, усуває дисбаланс в законодавстві і запроваджує європейські принципи в питанні визначення та регулювання публічних компаній.

Зокрема, положеннями документа змінюється підхід до віднесення акціонерних товариств до публічним та приватним і пропонується відмовитися від фіксування в найменуванні акціонерного товариства його типу. Також виключається вимога, що банки можуть бути не тільки у формі публічних акціонерних товариств, при цьому на банки поширюються вимоги щодо розкриття інформації, як і на публічні компанії, і встановлюються підвищені вимоги до корпоративного управління, зокрема в частині формування наглядової ради та її комітетів.

Крім того, документ розширює обсяг інформації і способи її розкриття для публічних акціонерних товариств і банків, при цьому скасовано обов'язок публікувати інформацію в одному з офіційних видань.

Документом передбачається зменшення обсягу розкриття інформації для приватних акціонерних товариств, вводиться можливість надання інформаційних послуг на фондовому ринку приватними особами, а не тільки НКЦПФР та його установами, а також посилюються вимоги до прозорості діяльності наглядової ради акціонерного товариства, обрання незалежних членів, розширюються її повноваження

Нагадаємо, 7 грудня минулого року вступив в силу закон щодо протидії тиску на бізнес.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся