Порошенко підписав указ щодо будівництва двох енергоблоків Хмельницької АЕС

Порошенко підписав указ щодо будівництва двох енергоблоків Хмельницької АЕС
Фото: Петро Порошенко (president.gov.ua)

Координаційному центру забезпечення взаємодії з Кабміном доручено забезпечувати моніторинг та аналіз здійснення заходів, передбачених указом

Президент України Петро Порошенко підписав указ "Про заходи з підтримки розвитку ядерної енергетики та підвищення рівня безпеки у сфері використання ядерної енергії". Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на сайт Адміністрації президента

Зокрема, згідно з указом №104/2019, президент доручив Кабміну невідкладно внести в установленому порядку на розгляд Верховної Ради України законопроект про розміщення, проектування та будівництво енергоблоків №3 тa №4 Хмельницької атомної електростанції.

Також Порошенко доручив Кабінету міністрів у двомісячний термін внести до парламенту законопроекти щодо збільшення розміру субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження; про віднесення коштів від збору на соціально-економічну компенсацію ризику населення, яке проживає на території зони спостереження, до джерел формування спецфонду держбюджету для гарантованого спрямування таких коштів у вигляді субвенції відповідним місцевим бюджетам; щодо вдосконалення механізму захисту від інфляції коштів фінрезерву для зняття з експлуатації атомних блоків.

Крім того, уряду доручено вживати заходів, спрямованих на всебічну підтримку та реалізацію пілотного проекту "Енергетичний міст "Україна - Європейський Союз", у тому числі опрацювати за участю Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, питання щодо використання передбаченого Законом України "Про ринок електричної енергії" механізму тимчасового покладання спеціального обов’язку з надання послуг із забезпечення розвитку генеруючих потужностей для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії.

Також в указі визнається необхідним забезпечення дієвої незалежності державного органу, що здійснює регулювання у сфері ядерної та радіаційної безпеки, зміцнення його інституційної та фінансової спроможності.

Координаційному центру забезпечення взаємодії з Кабміном доручено забезпечувати моніторинг та аналіз здійснення заходів, передбачених цим указом, організаційне супроводження їх реалізації.

Нагадаємо, РБК-Україна повідомляло, що президент Петро Порошенко звільнив заступника голови Служби безпеки України Сергія Базюка і призначив на цю посаду Владислава Косинського.

Крім того, Порошенко звільнив з посади першого заступника голови Державної прикордонної служби України Василя Серватюка.

Також президент України Петро Порошенко підписав закон про посилення соціального захисту дітей журналістів, які загинули під час виконання службових обов'язків.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся