Порошенко схвалив закон про розвиток інклюзії на різних рівнях освіти

Фото: Петро Порошенко (president.gov.ua)
Фото: Петро Порошенко (president.gov.ua)

Реалізація закону сприятиме розвитку та соціалізації осіб з особливими освітніми потребами

Президент Петро Порошенко підписав закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг", який передбачає розвиток інклюзії на різних рівнях освіти. Про це повідомляє РБК-Україна, посилаючись на прес-службу голови держави.

Зокрема, закон передбачає імплементацію та реалізацію міжнародних та європейських стандартів щодо захисту прав та законних інтересів осіб з особливими освітніми потребами та приведення вищезазначених законодавчих актів у відповідність з нормами актів міжнародного права та базового закону "Про освіту".

Порошенко схвалив закон про розвиток інклюзії на різних рівнях освіти

Очікується, що реалізація закону сприятиме розвитку та соціалізації осіб з особливими освітніми потребами.

Відповідно до закону, інклюзивне навчання - система освітніх послуг, гарантованих державою, яка базується на принципах недискримінації, обліку різноманіття людини, ефективного залучення і включення в освітній процес всіх його учасників.

Законом встановлюється, що навчання і виховання дітей з особливими освітніми потребами, здійснюються за рахунок коштів освітніх субвенцій, державного і місцевих бюджетів, інших джерел, не заборонених законодавством, в тому числі з урахуванням потреб дитини, визначених в індивідуальній програмі розвитку.

Нагадаємо, на початку вересня парламент схвалив законопроект №8556 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг", який був ініційований дружиною президента Мариною Порошенко. Комітет рекомендував прийняти проект за основу, проте сесійний зал прийняв його в цілому.

Як писало РБК-Україна, глави держави Петро Порошенко заявив, що Україна виходить на абсолютно новий європейський рівень ставлення до особливих дітей.

Президент підкреслив, що сьогодні серед кращих вчителів України багато тих, хто спеціалізується саме на інклюзивній освіті.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся