ru ua

Порошенко схвалив закон про рівні права чоловіків і жінок в армії

Порошенко схвалив закон про рівні права чоловіків і жінок в армії Фото: Петро Порошенко (president.gov.ua)

Очікується, що закон сприятиме збільшенню кількості жінок на військовій службі

Президент України Петро Порошенко підписав законопроект №6109 про створення рівних умов і можливостей для служби жінок і чоловіків у Збройних силах України. Про це повідомляє РБК-Україна, посилаючись на прес-службу глави держави.

Очікується, що реалізація закону сприятиме підвищенню рівня правового захисту військовослужбовців-жінок, сприятиме збільшенню кількості жінок на військовій службі, зокрема на вищих військових посадах.

Законом, зокрема, надаються рівні можливості особам обох статей щодо укладення контракту на проходження військової служби, та визначається, що жінки можуть укладати контракт на проходження військової служби до досягнення граничного віку перебування на військовій службі.

Також закріплюється принцип, за яким жінки проходять військову службу на рівних засадах із чоловіками, що включає рівний доступ до посад і військовий звань та рівний обсяг відповідальності під час виконання обов’язків військової служби.

Документом скасовуються необґрунтовані обмеження щодо служби жінок у військовому запасі та проходження військових зборів чоловіками та жінками.

Нагадаємо, на початку вересня Верховна рада України підтримала в другому читанні законопроект №6109 про створення рівних умов і можливостей для служби жінок і чоловіків у Збройних силах України, за проект закону проголосували 247 парламентарів.

Як писало РБК-Україна раніше, у травні в НАТО заявили про готовність до активізації співпраці з Україною у питаннях впровадження гендерної рівності, зокрема, в силових структурах. Перший віце-спікер Ради Ірина Геращенко зазначала, що Україна зацікавлена ​​у співпраці з НАТО для просування питання гендерної рівності - зокрема, і в силових структурах. Зараз в Збройних силах України проходять службу 24 897 жінок-військовослужбовців, проте з них на посадах офіцерів тільки 3068 жінок.