ru ua

Порошенко в Мінську пропонував Путіну "забрати Донбас" в склад РФ, - Forbes

Порошенко в Мінську пропонував Путіну "забрати Донбас" в склад РФ, - Forbes Володимир Путін і Петро Порошенко

Президент Росії Володимир Путін на закритій зустрічі з бюро правління Російського союзу промисловців і підприємців (РСПП) 19 березня 2015 р. розповів бізнесменам, що Президент України Петро Порошенко на переговорах "нормандської четвірки" в Мінську 11-12 лютого запропонував йому "забрати Донбас" в склад Росії, але він відмовився це зробити. Про це повідомляє Forbes з посиланням на джерела, знайомі з ситуацією.

"Він (Порошенко - ред.) мені прямо сказав: "Забирайте Донбас". Я йому відповів: "Збрендив, чи що? Мені Донбас не потрібен. Якщо вам не потрібен, то оголосіть про його незалежність", - навело слова Путіна одне з джерел видання, знайоме зі змістом бесіди. За словами російського Президента, Порошенко сказав, що влада України не може на це піти, у відповідь на що Путін нібито зажадав, щоб українська влада платила населенню Донбасу пенсії, допомогу та відновили банківську систему.

Один з учасників зустрічі, що попросив про конфіденційність, підтвердив, що Путін розповів бізнесу про несподівану пропозицію Порошенка "забрати Донбас на фінансове забезпечення" та відмову це зробити.

Прес-секретар російського Президента Дмитро Пєсков не підтвердив і не спростував виданню інформацію про розповідь Путіна, пославшись на закритий формат розмови Путіна з бюро РСПП. Прес-секретар Порошенка Святослав Цеголко не відповів на телефонні дзвінки. Представник канцлера Німеччини Ангели Меркель не зміг сказати, чи чула Меркель пропозицію Порошенку Путіну про статус Донбасу. До представника Олланда виданню додзвонитися не вдалося.

Нагадаємо, "Нормандська четвірка" на останніх переговорах у Мінську домовилася про припинення вогню на Донбасі з 15 лютого.

Пізніше Володимир Путін назвав "апокаліптичним сценарієм" війну між Росією і Україною.