ua en ru

Попов і Сівкович потрапили під закон про "амністію" учасників Євромайдану, - прокуратура

Попов і Сівкович потрапили під закон про "амністію" учасників Євромайдану.

Суд дійсно закрив провадження щодо екс-голови КМДА Олександра Попова (на фото праворуч), колишнього заступника секретаря РНБО Володимира Сівковича (ліворуч) та інших осіб, що підпадають під дію закону України "Про внесення змін до закону України про усунення негативних наслідків і недопущення переслідування та покарання осіб щодо подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань". Про це повідомила керівник прес-служби столичної прокуратури Яна Соболевська, йдеться в повідомленні відомства.

"Таким чином, Печерський і Шевченківський райсуди столиці 7 лютого виконали вимоги вказаного закону про звільнення від кримінальної відповідальності підозрюваних, обвинувачених і засуджених за події, що відбувалися в листопаді-грудні минулого року", - констатувала вона.

За її словами, цим законом передбачений чіткий перелік статей Кримінального кодексу, провадження за якими підлягають закриттю.

"Тому на виконання закону всі провадження, які розслідувались за цими статтями, були закриті. У тих випадках, де у провадженнях не було встановлено підозрюваних, так звані фактові, рішення про закриття приймалися органами прокуратури. У тих провадженнях, де були встановлені фігуранти, так, як це у справі за підозрою Попова, Сівковича та інших, рішення про закриття приймалися судами. У своїй роботі прокурори керуються чинними законами України, отже й у цьому випадку прокуратура та суди виконали вимоги закону, який прийняли народні депутати", - повідомила Соболевська.

"Загалом по м. Києву було закрито 35 фактових кримінальних проваджень, до 21 особи вже застосовані норми цього закону", - додала керівник прес-служби столичної прокуратури.

Нагадаємо, раніше сьогодні повідомлялося, що Печерський райсуд столиці виправдав Попова і Сівковича у справі про побиття учасників Євромайдану в ніч на 30 листопада 2013 р.

Зазначимо, напередодні стало відомо, що КМДА не зверталася до МВС із проханням про розчищення від громадян Майдану Незалежності та вул. Хрещатик у Києві в ніч із 29 на 30 листопада 2013 р. Про це повідомив на своїй сторінці в соцмережі Facebook позафракційний нардеп Юрій Дерев'янко.