Польща посилить візовий контроль в період з 8 по 23 листопада, - МЗС України

Польща посилить контроль, в тому числі і візовий, на період з 8 по 23 листопада 2013 р. Про це на брифінгу заявив директор департаменту інформаційної політики Міністерства закордонних справ України Євген Перебийнис, передає кореспондент РБК-Україна.

Польща посилить контроль, в тому числі і візовий, на період з 8 по 23 листопада 2013 р. Про це на брифінгу заявив директор департаменту інформаційної політики Міністерства закордонних справ України Євген Перебийнис, передає кореспондент РБК-Україна.

"У Польщі 8-23 листопада пройде Велика кліматична конференція. У зв'язку з цим польська сторона посилює заходи безпеки, тимчасово відновлює контроль на внутрішній території, в тому числі з іншими державами Шенгенської зони", - заявив Перебийнис.

Він зазначив, що польська сторона поінформувала посольство України в Польщі про відновлення заходів посиленого контролю, в тому числі і до громадян України.

Нагадаємо, що вчора у Варшаві ультраправі, що відзначають день незалежності Польщі, влаштували безлади і намагалися атакувати російське посольство. Польський спецназ використовував гумові кулі, щоб зупинити напади з боку націоналістів на лівих і лібералів. Двоє поліцейських були поранені. Кілька нападників затримано.

Зазначимо також, що кількість виданих шенгенських віз громадянам України в 2012 р. збільшилася порівняно з 2011 р. на 4,6%, що становить 173 тис. віз - до 1 млн 280 тис. віз. Частка багаторазових віз перевищила показники минулих років і досягла 38,5% порівняно з 2011 р., коли було 35,5%. Загальна кількість візових відмов громадянин України зменшилося до 2,03% в 2012 р. з порівнянні з 3,3% в 2011 р.

Зазначимо, раніше представництво ЄС в Україні повідомило, що з 18 жовтня в ЄС набули чинності нові правила для короткострокових подорожей у країни Шенгенської зони для громадян з держав поза меж Євросоюзу. Відтепер громадяни з країни, яка не є членом Євросоюзу, можуть перебувати в межах Шенгенського простору протягом 90 днів у будь-180-денний період.

Поняття "будь-який" в цьому випадку означає, що йдеться про "плаваючий" 180-денному періоді. Іншими словами, від кожного дня перебування (дня в'їзду на територію Шенгенського простору або просто дня контролю) потрібно буде відрахувати 180 днів назад.Путешествующий не буде порушувати правила, якщо в межах цього 180-денного періоду він перебував у Шенгенському просторі не більше 90 днів.

Таким способом буде застосовуватися новий принцип підрахунку періоду короткострокового перебування в країні Шенгенської зони.

Нові правила не стосуються країн ЄС, які (поки що) не є членами Шенгенського простору. Такими країнами є: Болгарія, Хорватія, Ірландія, Румунія, Кіпр, Великобританія. У той же час, незважаючи на те, що Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія та Швейцарія, які не є країнами-членами ЄС, вони входять в Шенгенську зону. Таким чином, громадяни, які мають на меті відвідати ці країн, повинні пам'ятати, що до них буде застосовуватися нова концепція короткострокових подорожей.

 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся