ru ua

За перший квартал 2020 року "Чернігівгаз" зазнав збитків на 40 млн гривень

За перший квартал 2020 року "Чернігівгаз" зазнав збитків на 40 млн гривень Газова труба (kmu.gov.ua)

Через збитки компанія не може в повній мірі профінансувати заплановані ремонтні роботи за інвестиційною програмою

За перші три місяці 2020 року АТ "Чернігівгаз" отримало збитків на 40 мільйонів гривень. Це сталося через затвердження НКРЕКП збиткового тарифу на перше півріччя, який покриває лише 82% собівартості послуги з доставки газу. Про це повідомляє прес-служба компанії.

"Наприкінці 2019 року НКРЕКП затвердила двоетапне приведення тарифу на доставку газу до економічно-обґрунтованого рівня: з 1 січня та 1 липня 2020 року. Це було зроблено з метою зменшення фінансового навантаження на споживачів газу в зимовий період. Тариф, що діє в першій половині 2020 року, все ще є збитковим для компанії", - йдеться у повідомленні.

У прес-службі зазначили, що через збитки "Чернігівгаз" не може в повній мірі профінансувати заплановані ремонтні роботи за інвестиційною програмою, замінити зношене обладнання і повністю розрахуватись з Оператором ГТС за послуги балансування.

"В умовах тарифного дефіциту всі отримані від сплати за доставку газу кошти компанія мусить спрямовувати на пріоритетні напрямки – зокрема, роботу аварійних служб 104, екстрені ремонти, оплату праці та засоби індивідуального захисту співробітників", - йдеться у повідомленні.

За словами прес-служби, ускладнює ситуацію несвоєчасна оплата доставки газу споживачами – борг сягнув 16 мільйонів гривень.

"Попри все "Чернігівгаз" працює нині в посиленому режимі, адже наше першочергове завдання, особливо в режимі карантину - безаварійність та безперебійність газопостачання. За 2 місяці карантину наші аварійні бригади виїздили на виклики більш як півтори тисячі разів. Ми першочергово направляємо кошти на здійснення аварійних та нагальних ремонтно-відновлювальних робіт, тим часом більшість планових робіт знаходяться в режимі простою та очікування через нестачу фінансування", - розповідає технічний директор АТ "Чернігівгаз" Ігор Швець.

У компанії вважають, що початок дії економічно обґрунтованого тарифу АТ "Чернігівгаз" з 1 липня 2020 року, при збереженні низьких ринкових цін на газ, дозволить до кінця року вивести компанію максимально близько до точки беззбитковості.