ru ua

Перший вантаж вугілля з ПАР сьогодні перейшов Босфор, - Яценюк

Перший вантаж вугілля об'ємом 84 тис. т, яке закупила Україна закупила у Південно-Африканській Республіці сьогодні перейшов Босфор.

Перший вантаж вугілля об'ємом 84 тис. т, яке закупила Україна закупила у Південно-Африканській Республіці сьогодні перейшов Босфор. Про це заявив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк сьогодні під час розширеного засідання Кабінету міністрів України з главами ОДА, передає кореспондент РБК-Україна.

"Наскільки мені відомо, сьогодні перший вантаж пройшов Босфор, це 84 тис. т з ПАР". - сказав Яценюк.

Він зазначив, що до кінця року Україні не вистачає близько 4 млн т вугілля.

"За нашими оцінками, до кінця поточного року додатково потрібно близько 4 млн т вугілля. Є дефіцитні марки - це марки А і Т... Сьогодні перший вантаж пройшов вже Босфор. Це 84 тис. т вугілля, які ми закупили в ПАР. Звичайно, ціна набагато вища, ніж та, яку б ми отримували з Донецька і Луганська, а саме, якщо б ми отримували наше вугілля. Але, зрозуміло, що російські терористи умисно розбомбили залізниці, шахти для того, щоб, в тому числі, створювати небезпеку для енергетичної незалежності України", - заявив Яценюк.

Він підкреслив, що зараз уряд диверсифікує постачання вугілля і робить "все для того, щоб не було критичної ситуації на ринку електроенергетики".

Нагадаємо, як заявив міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан, в Україну до кінця жовтня 2014 р. має надійти по морю 250 тис. т південноафриканського вугілля.