ua en ru

Після перевороту в Туреччині затримано вже близько 70 тисяч осіб

Після перевороту в Туреччині затримано вже близько 70 тисяч осіб Фото: масові затримання в Туреччині

Кадрова "чистка" зачепила більшість державних сфер

Після невдалої спроби військового перевороту в Туреччині вже затримали близько 70 тисяч людей. Про це повідомляє держагентство новин Anadolu.

Зазначено, що кадрова "чистка" зачепила більшість державних сфер, зокрема систему освіти, медицину, армію, правоохоронні органи, а також ЗМІ.

Президент Реджеп Таїп Ердоган вважає, що органи влади й бюджетну сферу необхідно "очистити" від прихильників ісламського проповідника Фетхуллаха Гюлена, якого він назвав ідеологом заколоту. Сам Гюлен, який живе в США, закиди спростовує.


Крім того, влада Туреччини 30 липня повідомила, що повноваження 64 співробітників Конституційного суду Туреччини призупинили на час розслідування їхніх зв'язків із організаторами заколоту в країні. При цьому вісьмох працівників відомства звільнили та затримали ще 18 липня.

Нагадаємо, раніше в суботу стамбульська прокуратура рекомендувала звільнити 758 із 989 затриманих новобранців, оскільки вони дали свідчення, а ризику їхньої втечі немає. Ще 47 осіб на подібних підставах звільнили в Анкарі.