ua en ru

Переговори з газових питань за участю ЄС, України, Росії та Словаччини можуть пройти 24 квітня, - Продан

Переговори з газових питань за участю Європейського союзу, України, Російської Федерації та Словаччини можуть відбутися 24 квітня.

Переговори з газових питань за участю Європейського союзу, України, Російської Федерації та Словаччини можуть відбутися 24 квітня. Про це заявив журналістам міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Продан (на фото), передає кореспондент РБК-Україна.

"Є пропозиції і від російської сторони і, я думаю, від Європейської комісії провести чотирьохсторонні або тристоронні переговори. Сьогодні розглядається питання зустрічі у Братиславі чотирьох міністрів - це єврокомісара, міністра зі Словаччини, Росії і мене. Сьогодні розглядається питання про зустрічі в четвер, але підтвердження поки немає", - заявив Продан.

Як відомо, Україна наполягає на початку реверсних поставок газу зі Словаччини вже влітку 2014 р.

Раніше Продан зазначав, що "за тим меморандумом, який запропонувала словацька сторона, після здійснення технічних заходів з будівництва невеликої частини трубопроводу, ми могли б здійснювати реверс з 1 листопада в обсязі близько 8 млн кубометрів на добу".

Якщо Україна погодиться на пропозицію Словаччини, то реверс зможе скласти 3 млрд куб. м. на рік (8 млн на добу), а потім, з весни 2015 р., - до 20 млн куб. м на добу.

Нагадаємо, раніше у Єврокомісії (ЄК) заявляли про готовність сприяти в укладенні договору про реверс газу зі Словаччини в Україну і у створенні нових каналів реверсних поставок.