ua en ru

ЄК готова сприяти укладенню договору про реверс газу з Словаччини в Україну

Єврокомісія (ЄК) готова сприяти в укладенні договору про реверс газу з Словаччини в Україну та створення нових каналів реверсних поставок.

Єврокомісія (ЄК) готова сприяти в укладенні договору про реверс газу з Словаччини в Україну та створення нових каналів реверсних поставок. Про це йдеться в повідомленні Єврокомісії, присвяченому виділенню Україні пакету допомоги в загальному обсязі 11 млрд євро.

У повідомленні йдеться, що ЄС планує співпрацювати з владою України для забезпечення диверсифікації поставок газу.

"У короткостроковій перспективі Єврокомісія готова надати допомогу Україні в диверсифікації поставок газу в країну, зокрема шляхом забезпечення реверсних поставок з європейських країн, в тому числі Словаччини (в доповнення до нинішнього реверсу з Польщі та Угорщини)", - наголошується в повідомленні.

У ЄК нагадують, що меморандум про взаєморозуміння між операторами ГТС Словаччини та України поки не був підписаний, і зазначають, що комісія готова сприяти його підписання, якщо це буде потрібно.

Комісія готова продовжити роботу з країнами - членами ЄС, щоб сприяти створенню додаткових каналів реверсу газу в Україну через Болгарію, Румунію, Хорватію та Угорщину, йдеться в повідомленні.