ru ua

Павелко розповів, що дозволило Україні піднятися в рейтингу бюджетної прозорості

Павелко розповів, що дозволило Україні піднятися в рейтингу бюджетної прозорості Фото: Андрій Павелко (УНІАН)

Голова бюджетного комітету Ради Андрій Павелко переконаний, що індекс бюджетної прозорості є показником ефективності роботи та взаємодії парламенту

Індекс бюджетної прозорості є показником ефективності роботи та взаємодії парламенту, центральних органів влади та органів фінансового контролю в частині формування та моніторингу виконання державного бюджету. Про це в коментарі журналістам повідомив голова парламентського комітету з питань бюджету Андрій Павелко.

"Бюджетний кодекс передбачає чітку процедуру розгляду, прийняття та контролю за виконанням державного бюджету і в останні роки передбачені цим документом строки та вимоги були дотримані у повній мірі. Обговорення та доопрацювання проекту закону проходить публічно та у тісній співпраці з профільними міністерствами та відомствами, що дозволяє підготувати та прийняти збалансований проект бюджету. Окрім того, вже стало доброю традицією проведення виїзних засідань Бюджетного комітету парламенту в регіонах, і така практика робить бюджетний процес максимально відкритим", - пояснив Павелко.

Також, за словами голови комітету, на зростання показників бюджетної прозорості України в рейтингу International Budget Partnership вплинуло прийняття нової редакції закону про Рахункову палату, який допоміг зробити цей важливий орган фінансового контролю більш публічним.

Нагадаємо, Україна посіла тридцять дев'яте місце серед 115 країн у міжнародному рейтингу бюджетної прозорості Open Budget Index згідно з критеріями найбільшої міжнародної мережі дослідників бюджетної прозорості International Budget Partnership.

Open Budget Index - єдиний у світі рейтинг бюджетної прозорості, який за єдиною методологією аналізує бюджети 115 країн і складається незалежними експертами раз на 2 роки.