Парламент ратифікував Паризьку хартію

НовиниПолітика    14.07.2016 - 11:35
Фото: ВР ратифікувала Паризьку хартію щодо стримування зростання глобальної середньої температури
Фото: ВР ратифікувала Паризьку хартію щодо стримування зростання глобальної середньої температури

Хартія спрямована на підвищення здатності адаптуватися до несприятливих наслідків зміни клімату

Верховна Рада України ратифікувала Паризьку хартію. За відповідний законопроект №0105 проголосували 279 нардепів, передає кореспондент РБК-Україна.

Так, хартія була укладена в Парижі (Франція) 12 грудня 2015 року на 21-й Конференції сторін Рамкової конвенції ООН про зміну клімату та підписана від імені України 22 квітня 2016 року в Нью-Йорку (США). Воно набуває чинності на 30-й день від дати, коли не менше 55 сторін Рамкової конвенції ООН про зміну клімату, на частку яких, за оцінками, припадає у сукупності не менше 55% загальних глобальних викидів парникових газів, здали на зберігання свої ратифікаційні грамоти.


Паризька хартія спрямована на стримування зростання глобальної середньої температури значно нижче 2 градусів понад індустріального рівня і докладання зусиль з метою обмеження зростання температури до 1,5 градуса понад доіндустріального рівня.

Хартія також спрямована на підвищення здатності адаптуватися до несприятливих наслідків зміни клімату, а також сприяння опірності до зміни клімату та низьковуглецевого розвитку таким чином, щоб не ставити під загрозу виробництво продовольства.

"Головним аргументом для ратифікації такої хартії є той факт, що питання скорочення викидів парникових газів для України коштує в одній площині зі зменшенням частки використання викопного палива, забезпечення енергонезалежності країни, диференціації поставок енергоресурсів та сталого розвитку країни в цілому. Ставши Стороною Хартії, Україна сама буде визначати для себе зобов'язання за рівнем викидів парникових газів з урахуванням її соціально-економічного розвитку та фінансових можливостей", - підкреслюється в пояснювальній записці.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Рада сьогодні розгляне питання ратифікації Паризького хартії по клімату.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Рада перейменувала Кіровоград Рада посилила соціальний захист учасників АТО і членів їх сімей
On Top