ru ua

Пакистан розпочав військову операцію проти ІД на кордоні з Афганістаном

Пакистан розпочав військову операцію проти ІД на кордоні з Афганістаном Фото: прапор Пакистану (pixabay.com)

Піхотна дивізія за підтримки авіації та артилерії веде наступ у регіоні Хайбер на півночі країни

Пакистан 16 липня 2017 року заявив про початок нової військової операції проти "Ісламської держави" (ІД) поблизу кордону з Афганістаном. Про це повідомляє DW.

Як доповів генерал-майор Асіф Гафур, піхотна дивізія за підтримки авіації та артилерії веде наступ у напівавтономному агентстві (регіоні) Хайбер на півночі країни. За його словами, Пакистан звернувся до афганської влади з закликом провести аналогічну операцію зі свого боку кордону, в провінції Нангархар, яка є оплотом для ІД.

При цьому Гафур заперечив, що ІД має дієву мережу в Пакистані, однак, зазначив військовий, ісламісти посилюють свої позиції в Афганістані, хоча ІД там усе ж не настільки потужна, як на Близькому Сході.

Зазначено, що ще однією метою операції є зупинка безконтрольного пересування людей через кордон між Нангархаром та Хайбером. Афганістан та Пакистан уже тривалий час обмінюються звинуваченнями у недостатніх зусиллях щодо боротьби з ісламістами у прикордонних регіонах.

Нагадаємо, двома днями раніше терористи-смертники атакували військовий табір у Хайбері, але атаку було успішно відбито. А в червні на ринку пакистанського міста Парачинара поблизу кордону з Афганістаном прогримів подвійний вибух, від якого загинули десятки мирних жителів. Тоді відповідальність за напад взяло на себе екстремістське сунітське угруповання "Лашкар-е Джангві".