Пакет законопроектів з реформування місцевого самоврядування має бути прийнятий невідкладно, - Гройсман

НовиниПолітика    07.10.2014 - 17:47
Пакет законодавчих ініціатив, необхідних для реалізації реформи місцевого самоврядування, має бути прийнятий Верховною Радою невідкладно.

Пакет законодавчих ініціатив, необхідних для реалізації реформи місцевого самоврядування, має бути прийнятий Верховною Радою невідкладно. Про це заявив віце-прем`єр-міністр України - міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимир Гройсман на брифінгу у Житомирі, повідомила прес-служба віце-прем`єра.

За словами Гройсмана, пакет з 7 законопроектів вже готовий до голосування у Верховній Раді.

"Мова йде про прийняття закону "Про добровільне об'єднання територіальних громад", направленого на формування спроможних територіальних громад, закону "Про засади державної регіональної політики", який дозволить побудувати ефективну регіональну політику, закону про реформування архбудконтролю, який передбачає децентралізацію повноважень з видачі дозвільних документів у сфері будівництва, зміни до Податкового та Бюджетного кодексів, що дозволять децентралізувати фінанси та направити кошті у місцеві бюджети", - зазначив віце-прем`єр.

Також Гройсман повідомив про законопроекти з реформування сфери ЖКГ - "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку" та "Про житлово-комунальні-послуги". 

"Ми зможемо позбавити громадян монополії ЖЕКів, удосконалити правове регулювання діяльності об`єднань співвласників багатоквартирних будинків, класифікувати житлово-комунальні послуги в залежності від функціонального призначення та за порядком встановлення тарифів, відмовитись від державного регулювання тарифів на послугу з управління багатоквартирним будинком", - підкреслив він.

Гройсман наголосив, що прийняття зазначених законів парламентом цього скликання дозволить розпочати процес реформування вже цього року.

Нагадаємо, раніше Кабінет міністрів України вніс у Верховну Раду законопроект № 4563а "Про житлово-комунальні послуги", який пропонує врегулювати надання житлово-комунальних послуг.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top