Скасування експортних мит на пшеницю і кукурудзу в Україні дозволить знизити ціни на зерновому ринку США, - експерт

Скасування експортних мит на пшеницю і кукурудзу в Україні дозволить збільшити поставки порівняно дешевого українського зерна в США і вплинути на ціноутворення на американському ринку. Таку думку в інтерв'ю Bloomberg висловив Майкл Крід, аналітик з агробізнесу National Australia Bank Ltd.

"Чорноморські експортери - великі дискаунтери на ринку, а скасування експортних мит в Україні дозволить наповнити американський ринок дешевим зерном. Воно, як правило, грає значну роль у ціноутворенні", - вважає аналітик.

Зазначимо, за даними Міністерства сільського господарства США, Україна вже в цьому сезоні стане третім у світі експортером кукурудзи, після США і Аргентини. Україна також є третім за величиною експортером пшениці на пострадянському просторі.

Нагадаємо, вчора Президент України Віктор Янукович підписав закон № 3906-VI "Про внесення змін у закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України і про ставки вивізного (експортного) мита на деякі види зернових культур". Так, згідно з прийнятою редакцією законопроекту скасовуються експортні мита на пшеницю і кукурудзу. Ввізні мита на ячмінь залишаються незмінними - 14%, але не менше 23 євро за 1 т. і діють до 1 липня 2012 р.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся