ОПЗ буде отримувати газ за максимальною для промисловості ціною, - "Нафтогаз"

НовиниЕнергетика    22.09.2016 - 14:55
Фото: ОПЗ
Фото: ОПЗ

Вартість газу для ОПЗ складе 7 099 тис. гривень/тис. кубометрів

Ціна газу для Одеського припортового заводу (ОПЗ) буде визначатися відповідно до прейскуранту компанії, визначеним для категорії промислових споживачів. Про це РБК-Україна повідомили в прес-службі НАК "Нафтогаз України".

Згідно з прейскурантом, ціна тисячі кубометрів газу для великих промислових споживачів становить (споживання більше 50 тис. кубометрів) 6 343 тис. гривень (з ПДВ) за умови передоплати за місяць вперед. Якщо ж передоплата не внесена, то вартість газу для таких підприємств складе 7 099 тис. гривень/тис. кубометрів.

При цьому і та, і інша ціна діють для промислових споживачів, якщо вони не потрапляють під дію Положення про спецзобов'язання. Фактично, це означає, що за цими цінами газ відпускається за "умови відсутності заборгованості перед НАК "Нафтогаз України" за попередні періоди".

"Незважаючи на те, що на ОПЗ поширюється дія Положення про спецзобов'язання і вони можуть отримувати газ незалежно від наявності боргів, умова про внесення передоплати для них залишається в силі. ОПЗ передоплату не вносив, відповідно, підприємство отримає газ у відповідності з нашим прейскурантом за тією ціною, яка для таких споживачів передбачена", - повідомили РБК-Україна в НАК.

Тобто, вартість кубометра газу з урахуванням ПДВ становитиме більше 7 тис. гривень.

Відзначимо, за даними ПАТ "Укртрансгаз", сума боргу ОПЗ за поставлений у липні підприємству природний газ в обсязі 53 млн кубометрів становить 434 млн гривень. На цю суму УТГ виставив заводу рахунок, який не був сплачений. В результаті, "Укртрансгаз" вимагає погашення боргу через суд.

На початку серпня ОПЗ повідомив про те, що самостійно припинив споживання природного газу. Згідно з повідомленням підприємства, це сталося після того, як УТГ направив на завод повідомлення про "відсутність у контрагента підтверджених номінацій на серпень 2016 і порушення споживачем умов договору на транспортування газу в частині оплати авансу за послуги з його транспортування".

Нагадаємо, сьогодні Кабінет міністрів України поклав на НАК "Нафтогаз України" спеціальні зобов'язання по поставці газу ПАТ "Одеський припортовий завод" до кінця 2016 року.

On Top