Досвід одеської мерії будуть впроваджувати в інших містах України

НовиниСуспільство    04.10.2016 - 20:28
Фото: одеська мерія
Фото: одеська мерія

Цільова програма підтримки медицини обрана пріоритетною на рівні міських програм в Одесі. Її ефективність зазначили учасники конференції, організованої "Клубом мерів" в Києві, передають українські ЗМІ.

"Якщо ми говоримо про досвід, то є єдиний досвід, який взагалі в Україні, це місто Одеса. Тут за півтора року практично з нуля капітально відремонтовано близько 40-ка закладів, відновлена інфекційна лікарня, побудована лікарня екстреної медичної допомоги. Коли трапляється інсульт або інфаркт, обов'язково робиться до і після лікування КТ, МРТ. А діти повністю забезпечені ліками", - ставить у приклад Одесу президент Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів Віктор Сердюк.

За даними видання, експерти вважають, що в Одесі до вирішення проблем медицини підійшли ґрунтовно, а самі одесити з вдячністю говорять про реальні дії мера Геннадія Труханова в цьому напрямку.

"Сьогодні в Одесі впроваджені принципи, оголошені урядом і Міністерством, що гроші йдуть за пацієнтом. Міський голова Геннадій Труханов створив потужну команду медиків, економістів та юристів, яким доручив розробити таку програму, яка могла б забезпечити доступність і якість медичної допомоги ", - зазначив директор департаменту охорони здоров'я Одеської міської ради Ігор Шпак.

Як наголошується, місцева влада допомогла створити і запрацювати системі, яка вивела одеську медичну сферу на новий рівень. Лікарів спочатку мотивували і створили умови. Через тендери почали закупівлю низки послуг та препаратів у приватників. Впроваджується безкоштовний онкоскрінінг.

"У мене є надія що і надалі ми у співпраці з Міністерством охорони здоров'я, і головне, за підтримки міського голови Геннадія Труханова і надалі будемо підвищувати якість і доступність медичної допомоги населенню міста Одеси", - говорить про перспективи розвитку програми Ігор Шпак.

ЗМІ підкреслюють, що досвід одеситів, можливо, візьме на озброєння і держава, але впроваджувати загальнодержавні програми у сфері медицини, потрібно за сприяння місцевої влади, як це зробили в Одесі.

On Top