Опублікований закон про створення в Україні Центрального депозитарію

В Україні сьогодні, 11 жовтня, опублікований закон № 5178-VI "Про депозитарну систему України", згідно з яким буде створений Центральний депозитарій. Текст закону опублікований у виданні "Голос України". 

Відповідний закон набирає чинності через 12 місяців, тобто 11 жовтня 2013 р.

Основними завданнями закону є створення централізованої депозитарної системи в Україні, уніфікація принципів та порядку здійснення діяльності учасниками депозитарної системи та взаємодії між ними.

Також закон усуває існуючі недоліки в системі обліку прав власності на цінні папери, вводить чіткі і прозорі механізми здійснення розрахунків по операціях з цінними паперами, вирішує коло корпоративних конфліктів, пов'язаних з веденням реєстру власників іменних цінних паперів. 

Законом встановлені мінімальні вимоги до статутного капіталу Центрального депозитарію (100 млн грн). Частка НБУ повинна становити не менше 25% + 1 акція. Також регулюються його виняткові повноваження, підстави призначення тимчасової адміністрації Центрального депозитарію, вимоги до його статуту і узгодження внесення до нього змін, порядок і принципи формування органів управління Центральним депозитарієм, а також порядок прийняття ними рішень. 

Законом передбачено порядок і принципи взаємодії Центрального депозитарію та депозитарних установ по забезпеченню депозитарного обслуговування обігу цінних паперів в Україні, у тому числі порядку складання та надання реєстру власників іменних цінних паперів. 

Крім того, закон встановлює механізми захисту від розкриття і розголошення інформації з системи депозитарного обліку емісійних цінних паперів і вводить застосування електронного документообігу та використання електронного цифрового підпису між професійними учасниками депозитарної системи України, в тому числі з обліку прав власності на цінні папери.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся