"Опоблок" заявляє про політичні репресії з боку ГПУ

НовиниПолітика    24.07.2016 - 16:04

Юрій Луценко на посаді генерального прокурора України перетворює правоохоронну систему в "інструмент переслідувань опозиційних депутатів, чия політична позиція не зручна для нинішньої влади". Про це йдеться в заяві партії "Опозиційний блок".

"Заяви Генерального прокурора Юрія Луценка щодо ситуації навколо підприємств "Смарт-Холдинг" ще раз підтверджують скочування України до поліцейської, авторитарної держави. Генеральний прокурор повинен бути професійним юристом, прикладом дотримання закону і у всій своїй діяльності керуватися принципом верховенства права. На жаль, Юрій Луценко в першу чергу - провладний політик, а вже потім Генеральний прокурор, безкарно порушує закони і Конституцію України з метою самопіару і збереження нинішнього режиму", - йдеться в заяві.


На думку авторів заяви, він "здійснює вибіркове правосуддя, без суду і слідства призначає винних, оголошує вироки, демонстративно тисне на суддів Конституційного суду у телевізійних ефірах, а, як у випадку з Вадимом Новинським організовує політичні переслідування опонентів влади".

"Систематичні порушення Конституції України, неповага прав і свобод людини і громадянина стали нормою в роботі Генеральної прокуратури України. Нинішній генпрокурор веде політичну війну проти незгодних і робить все, щоб знищити будь-яку можливість для конкуренції з нинішньою владою. В умовах, коли економічний курс провалений, а довіра населення до роботи влади прагне до нуля, репресії проти опонентів стають останнім доводом", - йдеться в повідомленні.

"Опоблок" зазначає, що "політик Луценко, будучи в опозиції до влади, сам ставав об'єктом переслідувань".

"Тоді він голосно захищав демократію, апелював до Конституції і вимагав поваги прав політичної опозиції. Його нинішні дії – це або забудькуватість, або особиста помста. Очевидно, життєвий досвід пана Луценка так і не навчив його, що шляхи Господні несповідимі", - підкреслюється в заяві.

Так, "Опоблок" вимагає зупинити "маховик політичних репресій з боку Генеральної прокуратури України, не перетворювати ГПУ в її сталінський аналог".

"Ми вимагаємо припинити знищення бізнесу опозиційних політиків, зупинити немотивовані особисті переслідування політиків, чітко слідувати букві і духу Конституції і законів України. Ми вимагаємо від керівництва України відмовитися від спроб побудувати в країні поліцейську диктатуру. Ми звертаємося до міжнародних партнерів України з закликом дати адекватну оцінку заявам і діям Генеральної прокуратури України та вберегти країну на демократичному шляху розвитку", - підсумували в партії.

On Top