ООН закликає вжити термінових заходів проти глобального потепління

Ілюстративне фото (PxHere)
Ілюстративне фото (PxHere)

Для стримування глобального потепління необхідно до 2050 звести до нуля викиди CO2

У світі необхідно істотно скоротити викиди вуглекислого газу, щоб обмежити глобальне потепління на рівні 1,5 градусів за Цельсієм. Про це йдеться в доповіді Міжурядової групи експертів по зміні клімату (IPCC) ООН, передає РБК-Україна.

Зокрема, у IPCC порахували, що для необхідних змін в енергетичному секторі потрібно близько 2,1 млрд євро. У той же час викиди вуглекислого газу необхідно скоротити на 24% до 2030 році (порівняно з 2010), а до 2050 року - звести до нуля.

За даними експертів, зростання глобального потепління на рівні 1,5 градуса необхідно обмежити, щоб уникнути серйозних наслідків для життя на планеті. На сьогодні фіксується підвищення температури приблизно на 1 градус порівняно з доіндустріальною епохою. Як наслідок, це призводить до екстремальних погодних умов, підвищення рівня моря і танення льодовиків.

Зазначимо, мета Паризької угоди по клімату - до кінця століття утримати глобальне потепління в межах 2 градусів у порівнянні з доіндустріальною епохою. Обмеження глобального потепління 1,5 градусами прописано в ній як додаткова мета.

Нагадаємо, раніше вчені з'ясували, що берегова ерозія вічної мерзлоти в Арктиці прискорює глобальне потепління.

У лютому Європарламент затвердив правила скорочення викидів вуглекислого газу.

 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся