ООН прийняла сторону Камбоджі в територіальній суперечці з Таїландом

Міжнародний суд ООН сьогодні ухвалив, що території, прилеглі до 900-річного храмового комплексу Преа Віхєар, знаходяться в зоні суверенітету Камбоджі. Таїланд має вивести всі військові та поліцейські сили з цих територій. Про це повідомляється в релізі гаазького суду.

"Суд одноголосно постановив, що Камбоджа володіє суверенітетом на всій території пагорба Преа Віхєар", - повідомив голова Міжнародного суду ООН Петер Томка.

Постанова є тлумаченням рішення про територіальну приналежність храмового комплексу Преа Віхєар, прийнятого Міжнародним судом у 1962 р., і не підлягає оскарженню.

У 1962 р. гаазький міжнародний суд визначив, що територія буддистського храму Преа Віхєар належить Камбоджі. Проте дане рішення не проясняло статус прилеглих до храмового комплексу земель, і Таїланд продовжував контролювати ці території, що неодноразово призводило до збройних конфліктів.

Значною мірою вирішенню столітнього територіального спору між країнами перешкоджає географічне положення пагорба Преа Віхєар: храмовий комплекс розташований на вершині скелі, нависающего на 30-метровій висоті над камбоджійським джунглями. Однак з боку Таїланду до нього можна дістатися, не долаючи складних перешкод: він має пряме транспортне сполучення з тайськими містами, а туристи можуть відвідувати храм з Таїланду без отримання візи. Вільний доступ з території Камбоджі вперше став можливий тільки з 2003 р., коли була побудована перша залізниця, що з'єднала камбоджійський місто на з храмом.

Суперечки навколо храму не раз призводили до сутичок між прикордонниками Камбоджі та Таїланду. У 2008 р. Преа Віхєар був включений в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО як об'єкт, розташований на території Камбоджі, що сприяло зростанню напруженості в регіоні. З цього часу прикордонний спір вже шість разів переростав у збройні конфлікти, в результаті яких загинули кілька десятків мирних жителів і військовослужбовців, 100 тис. чоловік з обох сторін змушені були покинути свої будинки.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся