ua ru

Олійник не вважає, що Україна зупинилася на своєму шляху до євроінтеграції

Рішення уряду про призупинення європейської інтеграції - перемога здорового глузду, яка не означає розвороту у зовнішній політиці. Про це заявив народний депутат України, член парламентської фракції Партії регіонів Володимир Олійник, передає прес-служба партії.

"Європейський вектор розвитку України залишається для нас пріоритетом. Для нас це означає європейський рівень життя, європейські зарплати, європейський рівень соціального захисту. Зміни зовнішньополітичного курсу немає. Є збалансоване, виважене рішення, спрямоване на захист наших національних інтересів та інтересів наших громадян. Закон про засади внутрішньої і зовнішньої політики залишається в силі. У ньому закріплено напрямок нашої політики", - зазначив депутат.

При цьому він зазначив, що сьогоднішнє рішення ще не означає, що Україна має намір вступити в МС.

"Ми не вступаємо в Митний союз, не спалюємо мости з ЄС і не здійснюємо геополітичний розворот. Ми робимо все, щоб збалансувати і вирівняти наші відносини з найбільшим торгівельним партнером - Росією. Для нас це не геополітика, а мільйони робочих місць, благополуччя наших громадян і впевненість у сьогоднішньому дні", - звернув увагу він.

За його словами, рішення Кабміну - "це перемога здорового глузду над політичними інтригами і заявами".

"Ті, хто зараз кричать про зраду національних інтересів, ще раз продемонстрували, що для них їхні політичні амбіції важливіші, ніж робочі місця і зарплати наших громадян. Опозиція готова віддатися ЄС за будь-яку ціну, навіть ціною втрати мільйонів робочих місць і цілих секторів промисловості", - підкреслив він.

При цьому Олійник зазначив, що Україна не може жертвувати долею своїх громадян заради ЄС.

"Підписання угоди про асоціацію з ЄС на Вільнюському саміті мені нагадує сталінські накази звільнити Київ ціною сотень тисяч життів до річниці Жовтневої революції. Не можна жертвувати власною країною, благополуччям людей заради оплесків європейських політиків. Адже європейські політики захищають робочі місця в своїх країнах до останнього патрона", - сказав парламентарій.

"Наш рух до ЄС нагадує сходження на гору. Ми пройшли величезну частину шляху. Але нам потрібна зупинка, як будь-якому альпіністові перед взяттям вершини. Зупинка не означає, що ми рухаємося назад. Ми зберемося з силами, дочекаємося сприятливих умов і з новими силами приступимо до подолання перешкод", - резюмував Олійник.