Оприлюднено підсумки роботи української ГТС за 2018 рік

Оприлюднено підсумки роботи української ГТС за 2018 рік
Ілюстративне фото (utg.ua)

Україна зменшила транспортування та імпорт газу

АТ "Укртрансгаз" повідомив про результати роботи української газотранспортної системи в 2018 році відповідно до оперативної інформації Центрального диспетчерського департаменту. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу компанії.

За даними компанії, обсяги транспортування газу територією України з Російської Федерації до європейських країн і Молдови становлять 86,8 млрд куб. м. Порівняно з 2017 роком транзитні обсяги скоротились на 6,7 млрд куб. м, або на 7,2%.

Протягом 2018 року до ПСГ було закачано природного газу на 6,5% більше ніж в минулий аналогічний період - 9,8 млрд куб. м. За січень - грудень 2018 року з підземних сховищ відібрано 10,6 млрд куб. м газу, що на 4,2 млрд куб. м, або на 65,6%, більше, ніж торік. Станом на 1 січня 2019 року в ПСГ України накопичено 13,8 млрд куб. м блакитного палива, що на 6,1% менше ніж рік тому.

У 2018 році обсяги газу надходили виключно з країн ЄС. Всього за рік протранспортовано 10,6 млрд куб м зі словацького (61%), угорського (32%) та польського (7%) напрямків. Це на 24,8% менше від минулорічного показника імпорту газу з ЄС.

Надходження природного газу в ГТС від газовидобувних підприємств України зросло на 95 млн куб м або на 0,5%  до 20,9 млрд куб м.

Українським споживачам всіх категорій протранспортовано магістральними газопроводами 28,5 млрд куб м газу, що на 0,4% більше ніж в 2017 році. Показник без урахування обсягів газу для ВТВ облгазів, видобувних підприємств і Укртрансгазу.

Укртрансгаз зменшив використання природного газу для власних для виробничо-технологічних потреб (ВТВ)  до 1,9 млрд куб м, порівняно з минурорічними 2,2 млрд куб м.

Оприлюднено підсумки роботи української ГТС за 2018 рік

Нагадаємо, термін дії контракту на транзит російського ЄС від 2009 року закінчується 1 січня 2020 року. За цей час "Нафтогаз України" розраховує завершити анбандлінг компанії, передавши газотранспортні активи новому незалежному оператору ГТС - компанії "Магістральні газопроводи України".

Як повідомляло РБК-Україна, "Укртрансгаз" перевів до новоствореної філії "Оператор газосховищ України" близько 2 тис. співробітників та передав виробничі підрозділи, що обслуговують підземні сховища газу на всій території України.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся