ru ua

Забезпечити енергоефективність та модернізацію енерговиробництва лише за бюджетні кошти не можливо, - Пашкевич

Держава виконує координуючу функцію в модернізації енерговиробництва і забезпеченні енергоефективності, однак не може здійснити їх лише за бюджетні кошти. Про це заявив глава Національного агентства з питань забезпечення ефективного використання енергоресурсів Микола Пашкевич, передає кореспондент РБК-Україна.

"Ми забезпечити це прискорення грошовими коштами з бюджету не можемо. Тобто, тут повинен брати участь інвестиційний капітал. Це, насамперед, капітал підприємств, які працюють у цій сфері, це капітал тих кіл, які зацікавлені також у зниженні витрат на утримання, і так далі. Тобто, ми - каталізатор процесу. Бюджет не в змозі вирішити завдання від нуля до вершини, бюджет лише каталізує процес і прискорює вектор руху. Це найголовніше завдання бюджету. Тобто, він бачить, показує і залучає інвестиції. Але ця сума витрат - звичайно набагато більше, ніж можливості бюджету", - сказав він.

Пашкевич зазначив, що головним джерелом коштів у цій сфері на сьогодні є кредити та залучення ефективних приватних інвесторів. "Ви подивіться, скільки кредитів одне "Київенерго" тільки задіює. Мільйонні кредити для того, щоб виправити ситуацію. Але оскільки кредити в цій сфері підтримуються урядом, то банки розуміють, що ці кредити надійні, що це потрібно країні, це потрібно уряду. І тому тут не буде такого, що потрібно це. Ось цей сигнал - наша програма (Держпрограма соціально-економічного розвитку на 2012 р.) - це наш сигнал інвесторам - нам це потрібно", - підкреслив він.