ru ua

Обсяг угод M&A в світі за І квартал 2013 р. впав на 36% і склав 461 млрд дол

Світовий обсяг угод злиття і поглинання впав на 4,4% у річному вираженні, а також на 36% у порівнянні з попереднім кварталом. Станом на 27 березня загальний обсяг угод склав 461 млрд дол. Операції з купівлі Heinz на 23 млрд дол. і Dell на 24,4 млрд дол. не змогли спровокувати ралі в березні. У цьому місяці обсяг угод M&A впав до 100 млрд дол., що стало найгіршим місяцем з 2009 р., повідомляє телеканал "Росія 24".

Співкерівник відділу злиттів і поглинань Citigroup Марк Шафір сказав, що скорочення обсягу угод пов'язане з занепокоєнням щодо скорочення витрат в США, зміною керівництва в Китаї і борговими проблемами в Європі. Тим не менш у компаній зараз вільні кошти знаходяться на п'ятирічному максимумі, і це підштовхує компанії до операцій.

"Нерішучість серед компаній ще дуже сильна, що не дозволяє їм здійснювати великі угоди, - відзначає керівник відділу M&A Deutsche Bank Хенрік Аслаксен. - Існує психологічний бар'єр, але немає ніяких сумнівів, що інтенсивність буде рости".

Очікувана угода між Verizon Communications і Vodafone Group, яка оцінюється аналітиками в 115 млрд дол., може стати найбільшою угодою більш ніж за десять років. Експерти також відзначають, що підштовхнути компанії до операцій може ралі на фондових ринках.

Зараз загальний обсяг вільних грошових коштів компаній перевищує 4 трлн дол., а процентні ставки знаходяться на рекордно низькому рівні. Незважаючи на ці сприятливі умови, сектор M&A відновлюється значно повільніше, ніж після попередніх падінь. Після падіння в 1990-1991 рр. показник виріс більш ніж на 25%, а після скорочення в 2002 р. обсяги зросли на 40%, зазначив Шафір. Після останнього спаду обсяг угод виріс тільки 3% в 2011 р. і впав на 2% у минулому році.

Єдиним регіоном, де було зафіксовано зростання обсягу угод, є Північна Америка. Тут показник виріс на 22%. У Європі, на Близькому Сході та в Африці обсяг угод скоротився на 13%, а в Азії він впав на 29%.

У Європі, на Близькому Сході та в Африці обсяг угод скоротився до 147 млрд дол. на тлі збереження боргової кризи, ситуації на Кіпрі і політичного безвиходу в Італії.

У Китаї обсяг оголошених угод склав трохи більше 26 млрд дол., що є мінімумом з 2009 р. Пов'язаний такий показник зі зміною керівництва в країні, яка завершилася тільки в цьому місяці.

Експерти відзначають, що зараз всі чинники сприяють зростанню в секторі M&A, тому в наступних кварталах може бути зафіксоване відчутне зростання. Деякі компанії можуть діяти сміливіше в найближчий час, щоб встигнути до зростання вартості запозичень. Прибутковість 10-літніх казначейських облігацій, яка є еталоном для корпоративних бондів, зросте згідно із прогнозом до 2,64% до середини 2014 р. в порівнянні з 1,9% в даний час. Фактично це означає, що з кожного позикового мільярда необхідно буде заплатити додатково 7,5 млн дол.
Співкерівник Americas M&A Боб Ітрофф вважає, що відбудеться різке прискорення обсягу угод M&A.

Читайте також: Україна опустилася в індексі привабливості для інвестицій в поновлювану енергетику на 2 позиції - до 31 місця