ua en ru

Обама закликав РФ до переговорів щодо скорочення ядерних озброєнь

Обама закликав РФ до переговорів щодо скорочення ядерних озброєнь Фото: Барак Обама закликав РФ до переговорів щодо скорочення ядерних озброєнь

США і РФ разом володіють понад 90% світової ядерної зброї

Президент США Барак Обама закликав Російську Федерацію до переговорів по скороченню ядерних озброєнь. Про це він написав у своїй колонці, опублікованій у The Washington Post у перший день саміту з ядерної безпеки в Вашингтоні (США).

"З усіх загроз глобальної безпеки найбільш небезпечним є поширення і потенційна можливість використання ядерної зброї", - заявив він.


Зокрема, Обама підкреслив, що США і Росія "продовжують шлях виконання зобов'язань за договором СНО", і, таким чином, "до 2018 року кількість розгорнутих американських і російських ядерних боєголовок буде на найнижчому рівні з 1950 року".

"У нас ще є незакінчені справи. Беручи до уваги порушення Договору про РСМД (порушення з боку РФ договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності, - ред.), ми як і раніше закликаємо Росію повністю виконувати свої зобов'язання. Разом з нашим військовим керівництвом, я як і раніше вважаю, що наш масивний ядерний арсенал рівня холодної війни погано підходить для сучасних загроз. Сполучені Штати і Росія - які разом володіють більше 90 відсотків ядерної зброї у світі - повинні провести переговори з метою подальшого скорочення наших запасів", - заявив Обама.

Також він додав, що безпека світу вимагає, щоб країни - включно зі Сполученими Штатами - ратифікували Договір про всеосяжну заборону ядерних випробувань і уклали новий договір про припинення виробництва матеріалів для ядерної зброї.

"Навіть зараз, коли США підтримують безпечний, надійний і ефективний ядерний арсенал для стримування будь-якого супротивника і забезпечення безпеки наших союзників, я скоротив число і роль ядерних озброєнь в нашій стратегії національної безпеки", - заявив Обама.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що президент США Барак Обама планує зустрітися зі світовими лідерами, щоб обговорити витікаючу від "Ісламської держави" (ИГИЛ) загрозу.