Новий закон про приватизацію - це революція, яка принесе користь державі, - Білоус

Вівторок 28 березня 2017 15:51
Новий закон про приватизацію - це революція, яка принесе користь державі, - Білоус
Фото: Ігор Білоус і Максим Нефьодов на прес-конференції

Білоус і Нефьодов представили законопроект про приватизацію

Україна потребує проведення реформ, і однією з них повинна стати реформа приватизації, яка дозволить швидко продавати державні активи. Про це на прес-конференції заявив голова Фонду держмайна України (ФДМ) Ігор Білоус.

На прес-конференції він разом з першим заступником міністра економічного розвитку і торгівлі Максимом Нефьодовим представив законопроект про приватизацію. Цей документ став результатом співпраці Фонду державного майна, Міністерства економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ), компанії Baker&McKenzie та ЄБРР.

За словами Білоуса, новий закон дозволить виправити системні проблеми приватизації. "Приватизації в нашій країні виповнилося 25 років. Рівно стільки, скільки нашій державі. В цьому році буде 26. І я б дуже хотів, щоб незабаром ми перестали святкувати день народження Фонду держмайна. І перейшли до реальних результатів – активної масової приватизації", - сказав він.

Основні нововведення закону – скасування поділу об'єктів приватизації на багато груп. Вони будуть ділитися лише на дві категорії: великі, з активами більше 250 млн гривень, і малі. До категорії великої приватизації віднесено близько 60-ти підприємств.

Законопроект передбачає, що великі підприємства продаються виключно з радником з числа провідних світових інвестбанків. Всі інші продаються на електронних майданчиках, в тому числі платформі ПроЗорро. Таким чином, Фонд держмайна хоче відмовитися від участі в приватизації оцінювачів та перейти до ринкового ценоутворення.

Крім того, Білоус і Нефьодов заявили журналістам, що більшість державних активів має досить низьку якість. "Ми розуміємо, що державна власність використовується надзвичайно неефективно. Активи, які ми не продаємо, псуються. У нас така ситуація в 99% випадків", - пояснив Нефьодов, додавши, що приватизація – не той процес, який потрібно затягувати.

Таку ж думку висловив Білоус: "Більшість об'єктів мають вік 50-150 років. Більшість з них обтяжені боргами і мають проблеми. Тому наше завдання-позбутися якомога швидше від таких об'єктів, давши шанс підприємцям створити бізнес і робочі місця. Потрібно пам'ятати, що технології неухильно рухаються вперед. І поки ми думаємо, як продати ТЕЦ 1952 року, такі підприємці як Ілон Маск випускають батареї для нової енергетики. Тому потрібно прискорити приватизацію, щоб не опинитися в руїнах і музеях".

Керівники ФДМУ і МЕРТ повідомили, що законопроект вже переданий на розгляд профільних міністерств і відомств. Далі черга за Верховною Радою. "Ми закликаємо депутатів подивитися на цей закон дуже прагматично", - підкреслив Нефьодов.

Білоус заявив, що масову приватизацію необхідно завершити до 2020 року. "Так, цей законопроект – революція, яка змінить багато чого і в приватизації, і в управлінні державною власністю. Змінить на краще, оскільки в законі використаний успішний досвід приватизації країн східної Європи, яка принесла користь і державі, і суспільству", - зазначив глава Фонду держмайна.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся