Новий суддя по справі ДП "СхідГЗК" не продовжив обов'язки Мартиненко

Новий суддя по справі ДП "СхідГЗК" не продовжив обов'язки Мартиненко
Солом'янський районний суд м. Києва (flickr.com/nab_ukr)

Триває розгляд справи про заволодіння 17,28 млн доларів ДП "СхідГЗК"

Нещодавно переведений в Солом'янський райсуд Києва суддя Дмитро Коротко не продовжив процесуальні обов'язки екс-нардепа Миколи Мартиненка, який проходить у справі як організатор по справі НАБУ щодо заволодіння 17,28 млн доларів ДП "СхідГЗК". Про це повідомляє журналіст "Наших грошей" з суду, а також свідчать дані Єдиного держреєстру судових рішень. Окремо варто відзначити, що на думку журналістів новий суддя мав конфлікт інтересів, адже останні роки орендував квартиру в цьому держпідприємстві.

Ще 18 січня суддя Коротко відмовився продовжувати процесуальні обов'язки Мартиненко, а саме: прибувати за першою вимогою до детектива, прокурора або суду, повідомляти їм про зміну місця проживання або роботи, а також утримуватися від будь-якого спілкування з іншими підозрюваними й щодо всіх компаній, які фігурують у справі даній справі.

У повідомленні журналістів зазначається, що Коротко впевнений, що заборона Мартиненко спілкуватися з іншими підозрюваними "грубо порушує вимоги чинного законодавства України, так і вимоги статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод".

Звідси видання "Наші гроші" робить висновок, що суддя Дмитро Коротко двом підозрюваним по одній справі надав дві абсолютно різні оцінки. І зараз Мартиненко, який проходить як організатор, – виявився без всяких обов'язків перед слідством, а Волошок, який проходить як виконавець, – продовжує виконувати їх.

Крім того, журналісти з'ясували, що в декларації судді за 2015 і 2016 рр зазначено, що він орендував квартиру у Держпідприємства "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" в р. Мала Виска, де він 4 роки був суддею до переведення в Солом'янський суд столиці.

Нагадаємо, закон "Про запобігання корупції» зазначає, що наявність у особи приватного інтересу в сфері, в якій вона виконує свої службові повноваження, і це якимось чином може вплинути на об'єктивність або неупередженість прийняття ним рішень, що є потенційним конфліктом інтересів". Отже, згідно з КПК, за наявності обставин, які викликають сумнів у його неупередженості, цей суддя не може брати участі у розгляді справи.

Раніше, 29 грудня 2017 року, президент Петро Порошенко підписав указ про переведення Коротко у відрядження до 6 місяців Солом'янський райсуд Києва.

Нагадаємо, Національне антикорупційне бюро України направило понад 50 запитів про міжнародної допомоги у справі стосовно колишнього нардепа Миколи Мартиненка, якого підозрюють у заволодінні майном.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся