ua en ru

Новобудови користуються великим попитом на ринку нерухомості

Українці, з-за девальвації національної валюти і бойових дій в країні, практично перестали купувати нерухомість.

Українці, з-за девальвації національної валюти і бойових дій в країні, практично перестали купувати нерухомість.

Ринок нерухомості практично зупинився через рекордного малого кількості угод. За останні півроку кількість транзакцій скоротилася приблизно в два рази, порівняно з аналогічним періодом минулого року. За даний період було продано близько 7 400 квартир.

Що примітно, рівень попиту з початку року характеризується регулярними підйомами і спадами. Залежить вона значною мірою від новин і градуси паніки серед населення. Так, у перші два тижні після вибору нового президента продажу істотно зросли - люди вірили, що війна ось-ось закінчиться. За 2 тижні угод було укладено більше, ніж за попередній місяць. А ось після активізації бойових дій на Сході країни в середині червня літа ринок нерухомості буквально завмер.

Так, у червні та липні кількість транзакцій в Києві склала 1400 і 1450 відповідно, що більше, ніж у два рази поступається показникам минулого року. У серпні ситуація стала тільки гірше - всього 1200 угод. У вересні відбулося незначне поліпшення - 1330 транзакцій, але не будемо забувати, що вересень - один з найбільш пікових місяців на ринку нерухомості. І знову ж таки, порівнюючи з цифрами 2013 року - ситуація гірша в ті ж два рази.

Ще 2-3 роки тому новобудови Києва користувалися набагато меншою популярністю, ніж житло на вторинному ринку. Але починаючи з 2013 року ситуація різко змінилася, і в минулому році угоди на купівлю житла в новобудовах склали 50% ринку.

Київські новобудови більш привабливі для покупців, так як надають широкий вибір планувань, будуються із застосуванням інноваційних технологій, в тому числі, енергозберігаючих. Крім того, забудовники підігрівають інтерес знижками і всілякими програмами лояльності, можливістю розстрочення та ін. І навіть подарунками, зокрема, паркінгом за 50% вартості.

І навіть зараз, коли багато хто ці інструменти не функціонують, покупці все одно вибирають квартири в новобудовах, як альтернативу житла на вторинному ринку. Якщо говорити цифрами, то з 1325 квартир, куплених у Києві минулого місяця, 795 - первинне житло. На такі показники вплинуло і пропозиція ряду забудовників придбати житло за низьким курсом - від 8 до 10 гривень за долар, тоді як на вторинному ринку нерухомості можна купити тільки за валюту і тільки за поточним курсом.

Джерело: SV Development