ru ua

Новини України за 5 жовтня: слідство по Януковичу і зміни в Податковий кодекс

Новини України за 5 жовтня: слідство по Януковичу і зміни в Податковий кодекс Фото: Віктор Янукович

Найголовніше за середу

Новини України та світу за 5 жовтня: у ГПУ заявили, що Янукович на посаді президента діяв в інтересах Росії, Кабмін схвалив зміни до Податкового кодексу, АМКУ подав позов до "Газпрому" про примусове стягнення 86 млрд гривень штрафу, Віктор Муженко розповів, кого з військових 6 хвилі демобилизуют в першу чергу, а Нобелівську премію з хімії присудили за синтез молекулярних машин

ГПУ по Януковичу

У ході слідства ГПУ прийшли до висновку, що Янукович у період свого президентства діяв в інтересах Росії. Мова йде про питання, які стосуються нацбезпеки. На користь цього свідчить факт того, що на ключові пости він призначав осіб з російським громадянством. Також у Генпрокуратурі повідомили, що діяльність Януковича розглядається за такими напрямами: умисні дії на шкоду суверенітету, територіальної цілісності, обороноздатності, державній, економічній та інформаційній безпеці України.

Зміни в податковий кодекс

Кабмін схвалив зміни до Податкового кодексу. Тепер документ переданий на розгляд Нацради реформ. А вже після за податкові зміни повинна буде проголосувати Рада. У пояснювальній записці йдеться про те, що зміни до Податкового кодексу спрямовані на те, щоб поліпшити інвестиційний клімат в Україні за рахунок спрощення податкової системи, підвищити прозорість і якість адміністрування податків, а також ліквідувати поширені системи ухилення від оподаткування.

Позов АМКУ до "Газпрому"

Антимонопольний комітет України подав позов до "Газпрому" про примусове стягнення штрафу в розмірі 86 млрд доларів. Справа в тому, що АМКУ оштрафував російську компанію ще в початку року за зловживання монопольним становищем. "Газпром" оскаржив це рішення, але суди всіх інстанцій це скаргу задовольнити відмовилися. Тепер російський газовий монополіст повинен примусово заплатити штраф, пеню, і перестати нарешті вже припинити порушувати закон.

Муженко розповів про демобілізацію

Віктор Муженко розповів про те, що в першу чергу в ході демобілізації шостої хвилі додому поїдуть кращі військовослужбовці, а також ті, у кого складні сімейні обставини. Нагадаємо, що указ про демобілізацію був підписаний президентом 26 вересня. За його словами, військові, які були покликані в ході шостої хвилі мобілізації повернутися додому до кінця жовтня.

Нобелівська премія з хімії

Вчора була присуджена ще одна Нобелівська премія. Нагороду в галузі хімії отримали Жан-П'єр Соваж, Фрезер Стоддарт і Бернард Феринга за синтез молекулярних машин. Як відзначають в Нобелівському комітеті, вчені розробили молекули з керованими рухами, які можуть виконувати завдання при додаванні енергії.

Читайте також: авторські матеріали про зобов'язання України перед МВФ, про те, чому у Ігоря Гриніва з'явилися нові заступники, а також про те, що уряд запускає програму компенсації цін на ліки в аптеках.