Новопризначений глава "Укравтодору" був фігурантом скандалу з прослуховуванням в Польщі

НовиниПолітика    19.10.2016 - 17:16
Фото: Славомір Новак
Фото: Славомір Новак

Крім того, Новак був фігурантом "годинникового скандалу" у Польщі

Новий виконуючий обов'язки голови Державного агентства автомобільних доріг України ("Укравтодор") Славомір Новак був фігурантом скандалу з прослуховуванням в Польщі. Про це йдеться у повідомленні "Польського радіо". 

"Українським державним підприємством Укравтодор, керуватиме політик, який у Польщі вкрай скомпрометувався і був змушений піти з посади", - йдеться у повідомленні.

Зокрема, повідомляється про так званий "годинниковий скандал". У листопаді 2014 року суд визнав Новака винним у тому, що в майновій декларації політик приховав той факт, що має годинник вартістю понад 2,3 тис. євро. Разом з тим, Варшавський апеляційний суд скасував вирок Новаку. 

Крім того, за повідмоленням видання, Новак є героєм скандалу з прослуховуванням політиків. Так, у 2014 році тижневик Wprost оприлюднив записи високих чиновників уряду Дональда Туска.

"Справа стосується висновків із внутрішнього аудиту залізничної компанії PKP, що стали відомі 2013 року. Документи свідчать про порушення в компанії під час оголошення тендерів. Прокуратура досі розслідує справу купівлі систем безпеки, за які підприєство переплатило у 50 разів", - йдеться у повідомленні.

Крім того, серед опублікованих два роки тому записів є й скарга Новака екс-віце-міністрові фінансів Польщі Анджеєві Парафіановичу на те, що "податкова служба перевіряє його дружину". Згідно з повідомленням видання, мова йде про про стоматологічну фірму DENTAL HOUSE. У відповідь на скаргу Парафіанович заявив: "Я це заблокував".

"Славомір Новак повідомив Анджея Парафіановича про факт, що на рахунки компанії DENTAL HOUSE надходять непризначені для неї гроші, насправді адресовані самому Новакові. Справа стосувалася 50-70 тисяч злотих (11-16 тисяч євро), а оприлюднення цього факту могло б зашкодити йому як політикові", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що колишній міністр транспорту Польщі Славомір Новак став новим виконуючим обов'язки голови Державного агентства автомобільних доріг України ("Укравтодор").

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top