Норвегія відмовилася дарувати Фінляндії гору Халті

Фото: гора Халті
Фото: гора Халті

Норвегія не подарує Фінляндії в знак дружби гору

Норвегія не буде дарувати Фінляндії гору Халті в знак дружби на 100-річчя утворення Фінляндської Республіки. Про це повідомляє BBC.

Ініціатива подарувати Фінляндії вершину 1361-метрової гори виходила від групи норвежців. Вони пояснювали свою ідею тим, що частина гори, яка знаходиться на кордоні між країнами, все одно належить Фінляндії і при цьому є найвищою точкою цієї країни.

Якщо б кордон посунули на 150 метрів на північ, і на 200 - до заходу, то найвищою точкою Фінляндії була б реальна гірська вершина, а не ділянка схилу, як зараз, наводять свої аргументи прихильники ідеї подарувати гору.

Однак зміна кордону між країнами спричинила б  найскладніші проблеми юридичного характеру. Крім того, ідея суперечить конституції Норвегії, в першій статті якій написано, що Норвегія не буде з доброї волі поступатися свою територію.

Нагадаємо, Міністерство закордонних справ Фінляндії викликало посла Росії за поясненнями несанкціонованих вторгнень російських винищувачів Су-27 в повітряний простір країни.